Vyhledávání

Audi TT RS: vrcholový sportovec s pěti válci. Premiéra bude na autosalonu v Ženevě 09

Audi TT RS: vrcholový sportovec s pěti válci

• Špičkový model řady TT bude mít premiéru na autosalonu v Ženevě
• Přímé vstřikování benzinu a přeplňování turbodmychadlem přináší 300 koní (221 kW)
• Špičkový podvozek, velké brzdy a pohon quattro

Audi přichází opět s pětiválcovým sportovním vozem na vrcholné úrovni. Audi TT RS bude světu odhaleno na Ženevském autosalonu. Výkon jeho přeplňovaného motoru o objemu 2,5 litru dosahuje hranice 300 koní (221 kW), takže se milovníci sportovního svezení mohou těšit na explozivní akceleraci doprovázenou jedinečným zvukem.

Legenda se vrací. Výkonné pětiválcové zážehové motory mají u Audi dlouhou tradici a jejím novým dynamickým pokračovatelem je pětiválec s přímým vstřikováním benzinu a přeplňováním turbodmychadlem, který modelu TT RS umožňuje dosahovat mimořádných výkonů. Zrychlení z klidu na 100 km/h je otázkou výrazně kratší doby, než je pět sekund, takže předjíždění se stává hračkou a nejvyšší rychlost omezená na 250 km/h je vlastně jen formalitou.

Trvalý pohon všech kol quattro, sofistikovaný podvozek a obrovské brzdy udržují tento výkon plně pod kontrolou. Kompaktní TT RS s lehkou karoserií vyrobenou převážně z hliníku podle principu Audi Space Frame je zkrátka strojem, se kterým se musí počítat.

Import Volkswagen Group, s. r. o., Divize Audi/Public Relations,
Radlická 740/113d, CZ – 158 00 Praha 5
Jan Klíma, AC&C Public Relations,

Tiskové informace, ceníky a technická data v elektronické podobě najdete na www.audi.cz, fotografie na www.audi-mediaservices.com.

Audi je celosvětově uznávaným konstruktérem a výrobcem automobilů prestižní třídy. Prodeje Audi už dvanáct let nepřetržitě rostou, v roce 2007 automobilka Audi prodala 964 151 vozů, což představuje meziroční nárůst o 6,5 % oproti předcházejícímu roku.

Prodeje automobilů Audi na tuzemském trhu rostou už 13 let po sobě – vloni se pro vozy Audi v ČR rozhodlo 3340 zákazníků, což oproti 2804 vozům prodaným v roce 2006 představuje nárůst 19,1 %. Audi je tak opět nejúspěšnější prémiovou značkou na českém trhu.

 

PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu