Vyhledávání

Dakarista Lukáš Kvapil jako patron zahájil prodejní výstavu vozů Mototechny v Brně

Statistiky potvrzují nástup zájmu o zánovní auta i na Moravě, v Brně je růst největší

Brno, 17. července 2017 – Na Moravském náměstí a Náměstí Svobody vBrně se předvede několik desítek aut bezmála dvaceti výrobců. Nostalgická značka ročních, referentských a předváděcích vozů Mototechna ze skupiny AAA AUTO zde vystaví několik desítek vozů v rámci konceptu „pop-up store“. Patronem akce je dakarský závodník a profesionální voják Lukáš Kvapil, vyznamenaný za záchranu soupeřova života medailí ministra obrany.

Ve světě hojně využívaný koncept „pop-up store“ byl poprvé použit již před dvaceti lety v americkém Los Angeles a využívaly ho postupně po celém světě světové značky jako At&T, Levi-Strauss, Motorola nebo Samsung. Jedná se o vytvoření prezentace na přechodnou dobu s cílem seznámit potenciální zákazníky snabídkou značky. Délka fungování „pop-up store“ je zpravidla od jednoho dne do třech měsíců. „Během léta budeme postupně na několika místech vBrně formou prodejní výstavy nabízet zánovní a exkluzivní automobily. Dnes začínáme více než dvěma desítkami vozů na Moravském náměstí na ploše bývalého Německého domu, potom se se čtyřiceti auty přesuneme na Náměstí Svobody, kde se objevíme i vdruhé polovině srpna a na začátku září. Lidé si budou moci vozy prohlédnout, posadit se do nich a domluvit si zkušební jízdu,“ vysvětlil koordinátor výstavy Stanislav Gálik. „V případě zájmu bude možné vůz na místě rezervovat a zakoupit na naší brněnské pobočce na Černovické ulici, která disponuje největším showroomem Mototechny vČeské republice.“

Cílem akce, která probíhá ve spolupráci sTIC Brno, je nabídnout Brňanům možnost vyzkoušet si zdarma a bez jakýchkoliv závazků nabídku současných modelů vozů přímo vcentru města. „Mototechna nabízí velmi široké spektrum aut, takže by si v průběhu akce měl přijít na své téměř každý řidič. Vystavíme vše, od řadových škodovek, přes SUV od značek Nissan a Kia až po exotické kousky, které budeme pravidelně obměňovat,“ uvedla generální ředitelka AAA AUTO International Karolína Topolová, která Mototechnu před téměř pěti lety pomáhala obnovit jako značku zánovních aut v „áčkách“.

Ze všech zánovních aut Mototechny se jich třetina prodá právě v Brně. Největší zastoupení vdesítce nejprodávanějších vozů má značka Škoda s modely Superb, Octavia, Rapid, Yeti a Fabia, následují Kia Ceed a Sportage, Hyundai i30, Opel Corsa a Dacia Duster. Brňané preferují ze dvou třetin vozy s benzínovým motorem, jen třetina si pořizuje auta na naftu. Osmdesát procent vozů má manuální převodovku, mezi barvami vede bílá před modrou a stříbrnou. Dvě pětiny vozů mají karoserii typu hatchback, téměř třetina kombi a pětina SUV. Tři čtvrtiny zákazníků jsou muži.

Patronem výstavy je účastník rallye Paříž – Dakar, motocyklový závodník a profesionální voják Lukáš Kvapil. „K Brnu mám velmi vřelý vztah, vystudoval jsem tady na Masarykově Univerzitě na Fakultě sportovních studií obor speciální edukace bezpečnostních složek, takže se sem velmi rád vracím,“ uvedl Lukáš Kvapil. Při zahájení pop-up prodeje vozů z Mototechny také přímo na Moravském náměstí Lukáš Kvapil obdržel z rukou generální ředitelky AAA AUTO International Karolíny Topolové klíčky od speciálního terénního SUV Ford Ranger, se kterým bude jezdit jako tvář Mototechny.

Skupina AAA AUTO působí na trhu již 25 let. Provozuje síť více než 40 poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Za dobu své existence obsloužila přes 1,9 milionu zákazníků. Skupina prodá ročně téměř 70 000 vozů a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Prodává také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro rok 2017 se stala i držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017. Skupinu AAA AUTO vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners. Značky AAA AUTO a Mototechna jsou oficiálním partnerem české nejvyšší fotbalové soutěže.

 

 

 

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share