Vyhledávání

IAA ve Frankfurtu : Nový Chevrolet Aveo: Výrazný exteriér, nový základní zážehový motor

IAA ve Frankfurtu : Nový Chevrolet Aveo: Výrazný exteriér, nový základní zážehový motor
U dealerů Chevrolet od března 2008
 
·       Osobitý vnější design, prvotřídní interiér
·       Dva zážehové motory o výkonech 84 k nebo 98 k
·       Manuální nebo automatická převodovka
 
Historie úspěšné modelové řady Chevrolet Kalos, resp. Aveo se začala psát v roce 2002, v roce 2006 nabídku sportovně stylizovaných tří- a pětidveřových hatchbacků obohatil elegantní a prostorný čtyřdveřový sedan. Od roku 2002 se v celé Evropě prodalo více než 381 000 těchto kompaktních modelů. Právě modely Aveo zásadní, způsobem přispěly k úspěšnému hospodaření značky Chevrolet v Evropě, kdy Chevrolet během prvních šesti měsíců roku 2007 prodal v Evropě celkem 215 315 vozů a dosáhl tržního podílu 1,8 %, což jsou historicky nejlepší výsledky.
 
Na Mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem (13. až 23. září 2007) Chevrolet Europe představí nástupce populárního pětidveřového hatchbacku Aveo. K nejvýraznějším rysům toho kompletně přepracovaného modelu patří jeho expresivní exteriér, prvotřídně provedený interiér a zcela nové, ještě hospodárnější zážehové motory. Prodej nového pětidveřového hatchbacku začne v březnu roku 2008. O několik týdnů později „vyjede“ také třídveřová verze. Jako všechny modely značky Chevrolet, také nové Aveo bude vynikat výborným poměrem cena/užitná hodnota.
 
Nový hatchback Aveo nese zřetelné rysy sportovně laděného designu automobilky Chevrolet, pro který je charakteristické horizontální dělení masky chladiče masivní příčkou v barvě karoserie s uprostřed umístěným velkým logem značky Chevrolet, třírozměrné světlomety, kryté čirým sklem nebo projektorová mlhová světla začleněná do spodní části nárazníku. Kapota motoru plynule navazuje na křivky masky chladiče, z profilu vynikají „svalnaté“ linie boků.
 
Přídavná směrová světla, integrovaná do krytů zpětných zrcátek, zvyšují bezpečnost.
Zadní části dominují masivní nárazníky a kruhové světlomety s čirým krytem.
 
Moderní a vysoce kvalitní přístrojová deska sdružuje čtyři přístroje, přizdobené chromem. Do středové konzole jsou začleněny výrazné výdech ventilace, autorádio a velké ovladače klimatizace. Palubní deska a horní část dveřních výplní je krytá měkčeným plastem, který je velmi příjemný na dotyk.
 
Nové Aveo v porovnání se svým předchůdcem o něco povyrostlo:
 
Aveo hatchback
Délka (m)
3.92
Šířka (m)
1.68
Výška (m)
1.51
Rozvor (m)
2.48
Objem zavazadlového prostoru (l)
220 – 980
 
Pro pohon nového modelu Aveo jsou připraveny dva zážehové agregáty: Nový čtyřválec o objemu 1,2 l a výkonu 84 k, který má dva vačkové hřídele v hlavě válců, a již známý čtyřválec o objemu 1,4 l, jež má nyní výkon 98 k. Tento agregát je možné propojit i s automatickou převodovkou.
 
Oba motory jsou ještě šetrnější ve spotřebě než jejich předchůdci. Například základní motor 1.2 – bez ohledu na zvýšení výkonu o 12 k – spotřebuje v průměru asi o 6 procent méně paliva (měřeno podle metodiky MVEG).
 
GM
 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu