Vyhledávání

Surface LED technologie Varroc Lighting Systems slibuje revoluci v designu a výkonnosti světlometů

Surface LED technologie Varroc Lighting Systems slibuje revoluci v designu a výkonnosti světlometů

Darmstadt (DE) / Šenov u Nového Jičína (CZ), 29. listopadu, 2017 – Společnost Varroc Lighting Systems představila revoluční řešení voblasti vnějších osvětlovacích systémů vozidel. Surface LED technologie v sobě spojuje vzhled a možnosti OLED s prověřenými benefity klasických LED světelných zdrojů. Tato nákladově efektivní a zároveň spolehlivá novinka přináší více volnosti při inovaci designu a funkčnosti vnějšího osvětlení, než bylo možné kdykoliv v minulosti.

Patentovaná technologie využívá tenké vrstvy mikro-optických filtrů a konvenčních zdrojů LED. Výsledkem je rovnoměrné vyzařování světla, které je obecně spíše spojováno sparametry OLED. Každý svítící článek Surface LED je pouze 3,5 milimetru tenký splynule nastavitelným jasem 2 000 – 13 000 cd/m2. Na rozdíl od vsoučasnosti dostupných automobilových OLED na trhu, nové Surface LED elementy Varroc Lighting Systems se mohou vyrábět v různě zakřivených 3D tvarech a také jako vícebarevné, což umožňuje rozvoj a kombinaci dalších světelných funkcí.

S tímto novým produktem Varroc Lighting Systems spojuje výhody stále se rozvíjející technologie OLED, včetně ultratenkého profilu a jednolitého světelného výstupu s osvědčenou spolehlivostí, nízkou cenou a flexibilitou LED. Díky možnostem 3D tvarování a designu při využití více barev světla, nabízí Surface LED technologie novou, nákladově efektivní a přitom vysoce účinnou cestu k navrhování inovativních osvětlení automobilů.

„Existuje zde silná touha, aby se při osvětlení exteriérů vozidel využívaly technologie OLED, ale náklady a technické komplikace zatím omezily využití pouze na několik vozidel prémiové třídy,“ říká Todd C. Morgan, viceprezident globálního vývoje produktů Varroc Lighting Systems. „Technologie Surface LED eliminuje tyto překážky, a dokonce přidává několik funkcí, které při využívání OLED zatím nejsou možné. Zpětná vazba zákazníků je navíc mimořádně pozitivní a již nyní vidíme mnoho nových oblastí využití.“

„Rozvoj nových technologií je klíčovým pilířem naší strategie. Ve Varroc jsme mimořádně hrdí na to, že nabízíme nejmodernější špičkovou technologii za konkurenceschopnou cenu,“ říká Stephane Vedie, CEO Varroc Lighting Systems, a dodává: „Letos oslavujeme již 5. výročí od vstupu do skupiny Varroc a Surface LED technologie je skvělým příkladem toho, jak nám rodina Varroc umožnila stát se ještě efektivnější a perspektivnější firmou, ale přitom stále pokračovat ve vlastních tradicích inovací a kvality, které jsou zakořeněny v téměř 140leté historii.“

Surface LED technologii společnost Varroc Lighting Systems představila v německém Darmstadtu na veletrhu Mezinárodního symposia o automobilovém osvětlení (ISAL), který je považován za největší a zároveň nejprestižnější událost svého druhu ve světě automobilového osvětlení. Kromě představení nejnovějších technologií se experti zVarroc zúčastnili diskusí na různá témata, dotýkající se budoucnosti tohoto odvětví. Tématem byly například výzvy a příležitosti v souvislosti s výkonovými požadavky na budoucí světlomety a vysokoproudé LED v nové generaci světlometů.

 

O SPOLEČNOSTI VARROC LIGHTING SYSTEMS

Varroc Lighting Systems je přední světový dodavatel inovativních řešení pro osvětlení automobilů a dvoukolových vozidel, které přispívají kneustálému zlepšování bezpečnosti, mobility a stylu. Světelná technika představuje klíčovou část společnosti Varroc Group, jejíž centrála sídlí v indickém Aurangabadu. Sídlo Varroc Lighting Systemsse nachází v USA, v Plymouthu ve státě Michigan. Celkem má devět technických aobchodních center v Evropě, Asii a Severní Americe, čtyři výrobní provozy, z toho dva v České republice, dále pak v Indii a Mexiku, v Číně je přítomna prostřednictvím společného podniku s TYC. Společnost celosvětově zaměstnává více než 7 200 osob, z nichž necelá polovina je zaměstnána v České republice, kde působí na třech místech – v Novém Jičíně, v Rychvaldu a v Ostravě. Výroba vNovém Jičíně a Rychvaldu má pro společnost zásadní roli a významně přispívá k dosahování jejích cílů. Varroc v současné době v České republice významně rozšiřuje výrobní kapacity avnásledujících letech zde hodlá dále významně investovat.

Více informací naleznete na www.varroc.cz .

 

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share