Dakar 2010 4.den: Martin Macek si vybral u smůlu za všechny ty roky dohromady.Konec.

Dakar 2010   4.den: Martin Macek si vybral u smůlu za všechny ty roky dohromady.Konec.

TISKOVÁ ZPRÁVA – CZECH DAKAR TEAM
Etapa 04, flash #1 – Motocykly a čtyřkolky

Jak již bylo oznámeno organizátory včera, dnešní etapa byla v reakci na události předchozího dne zkrácena o 40km. Rovněž start byl odložen o hodinu a půl. V této době jsou již všichni členi Czech Dakar Teamu v kategoriích motocykly a čtyřkolky v bivaku, bohužel ne všichni projeli cílem bez cizí pomoci.

Martin Macek si dnes vybral opravdu smůlu za všechny ty roky dohromady - zradila ho technika. Po přejezdu ve vysoké nadmořské výšce mu na 35km dnešního speciálu odešel motor. Na poslední tankovačce ještě šel naprosto v pořádku, žádné známky problémů a po 15km při jízdě v horách to začalo střílet. Martin zastavil a zkusil ještě vyměnit svíčku, která byla černá - myslel si, že to bylo tím ale na 35. km se motor zastavil úplně a protože šel olej do sání, byl to konec. Praskl píst nebo hlava motoru, zatím nevíme. Martin se nechal odtáhnout do bivaku a bude na řediteli závodu, jestli ho diskvalifikují nebo nechají s vysokou penalizací pokračovat v závodě. Zprávy očekáváme v pozdních nočních hodinách.

Roman Krejčí dnes zajel opět pěkně a dokončil etapu na 42. místě, se ztrátou necelých 33 minut na vítěze Marca Comu. V celkovém pořadí to znamená 44. příčku. Jan Veselý jel dnes po včerejším těžkém pádu s vypětím všech sil. Nakonec dokončil etapu se ztrátou 2h. Důležité ale je, že v pořádku a po vlastní ose.

Olda Bražina dnes startoval ze sedmé pozice. Během závodu figuroval na 9.-10. místě, nakonec etapu dokončil jako 11. ve své kategorii - čtyřkolek. Jeho ztráta činila necelých 27 minut. V celkovém pořadí si udržel osmou příčku.

Posádka Tatry se startovním číslem 510 se dnes od rána potýkala s problémy. Na 10 km přejezdu se jim zadřelo ložisko na náboji. Naštěstí se jim tuto závadu podařilo provizorně opravit. A z toho, že se posádka vedená Markem Spáčilem již objevila ve výsledkové listině čtvrté etapy můžeme usuzovat, že oprava byla úspěšná.

Ani posádka J. Janeček a V. Chytka to nebude mít dnes snadné – vyjela totiž do dnešní etapy s poškozeným zadním diferenciálem. Doufejme, že je to dnešní poslední špatná zpráva a všem posádkám, které jsou v této chvíli ještě na trati, přejeme šťastný dojezd do cíle.