Vyhledávání

Dakar 2010: První den v Buenos Aires a dlouhá cesta pohledem Marka Spáčila

Cesta a první den v Buenos Aires

Konečně nadešla chvíle odjezdu! To, na čem jsme pracovali celý rok, tedy dostat se v plné zbroji na DAKAR 2010, se stalo realitou. Jsme v Buenos Aires, kde to vše za pár dní vypukne. Celý náš tým vystoupil z letadla v počtu osmatřiceti lidí, vyzvedl bagáž sestávající z nespočtu nejrůznějších zavazadel a beden, ve kterých jsme přivezli mimo jiné i zbývající náhradní díly. Snad je vůbec nebudeme potřebovat, ale štěstí přeje připraveným.

Stařičký autobus se třícípou hvězdou na masce, který nás vezl z letiště do hotelu, sice začal po pár kilometrech vařit, ale ani to nás nerozhodilo a vzali jsme to s humorem. Zkušený pilot v bile košili si naštěstí věděl rady a díky radám, kterým vůbec nemohl rozumět, i pomoci našich zdatných mechaniků, jsme během několika minut pokračovali v jízdě. Nakonec jsme tedy šťastně dorazili do hotelu 8 DE OCTUBRE na chlup přesně 27.12. v poledne místního času.

Na počest návratu zpět do Buenos Aires jme navštívili skvělý argentinský steakhouse, ze kterého jsme se přejedeni vrátili zpět do hotelu. Sličná argentinská servírka si nás podle všeho velmi rychle prověřila, protože po pár minutách již třeba z našich www stránek věděla, že je Míla Janáček navigátor. Jídlo bylo jak jinak než skvělé, i když třeba Martin Kolomý málem nedojedl velký tác masa v jídelním lístku uvedený jako menu pro čtyři osoby.

Zítra si jedeme vyzvednout všech 13 závodních, asistenčních i novinářských strojů. Uvidíme, v jakém bude technika po několikatýdenní plavbě stavu. V týmu panuje skvělá atmosféra, což je pár dní před startem skvělá zpráva.

Pevně doufám, že Vás přiložená fotogalerie alespoň částečně zahřeje, vždyť tady v Buenos Aires je na rozdíl od zmrzlé Evropy pořádně horko. Foto viz zde !!Marek Spáčil 
Czech Dakar Team

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu