Dakar 2012: Martin Kolomý zabojoval a postoupil do první desítky celkově !!

Honza Veselý se drží a Martin Kolomý postoupil do první desítky celkově.

Včerejší "okruhová" etapa kolem Copiapa byla pro Czech Dakar Team úspěšná. Obě naše posádky tuto náročnou a dlouhou etapu zvládli a pokračují dál směrem k vysněnému cíli v Limě. Dnes je volný den, tak mají všichni možnost opravit techniku, trochu zregenerovat síly a připravit se na druhou polovinu závodu.

Honza se ve včerejší etapě zprvu držel na skvělé pozici mezi 50. a 60. místem. V závěru etapy však ztratil a dojel 97. se ztrátou 2h 23 min na prvního. Důvodem jeho zdržení byl opět nekvalitní benzín, který natankoval od organizátorů. Je to už trestuhodné. Honza říká, že pokaždé když natankuje v etapě, tak se mu motorka zastaví. Včera mu nečistoty ucpaly jehlový ventil v karburátoru a Honzovi vytekl všechen benzín na trať. Hodinu a půl potom sháněl v poušti nějaký benzín. Celkově se drží se svou Yamahou na 77. místě.

Martin se převážnou část etapy pohyboval okolo 12. místa. Rozdíly mezi prvními 15 kamiony byly nepatrné a jednotlivé účastníky dělily minutky. Zaznamenali jsme také propad De Rooye, který měl podobnou časovou ztrátu jako Martin (8 - 9 min.). Etapu vedl Stacey z De Rooyova teamu. Ke konci etapy se ale pořadí zamíchalo. De Rooy neuvěřitelným způsobem projel závěrečnou pasáž a dostal se na první místo. Naopak ztratily Stacey a Echter, kteří nakonec skončili za Martinem, který nakonec obsadil 7. místo. Včerejší výkon naši posádku č. 547 posunul do první desítky celkově. Blahopřejeme a držíme palce.

Velice dobře si včera počínal také Aleš Loprais, který opět zaznamenal skvělý výsledek v podobě 2. místa v etapě. Po včerejšku se Aleš posouvá celkově na 2. místo! Není co dodat, než že sportovně držíme palce.