41. ročníku Memoriálu Luboše Tomíčka zahuje v sobotu novou éru závodu

41. ročníku Memoriálu Luboše Tomíčka,

5. září od 18:00, Praha - stadion Markéta

Nová éra a nový termín Memoriálu Luboše Tomíčka na ploché dráze

Nejstarší motocyklový závod v Praze se jezdí každoročně na počest našeho slavného československého plochodrážního reprezentanta Luboše Tomíčka, který při závodě o Zlatou přilbu ČR v roce 1968 podlehl následkům těžkého zranění. K uctění jeho památky uspořádal Auto Klub Markéta již 40. úspěšných ročníků memoriálů L. Tomíčka, na který se pravidelně sjíždí výběr předních světových jezdců.

Tento závod byl v minulosti vždy pevně termínově svázán právě se závodem o Zlatou přilbu. Letos se však pořadatelé po zvážení všech argumentů, často i protichůdných, rozhodli změnit termín závodu. Memoriál L.Tomíčka se tak bude poprvé konat v sobotu 5. září v 18 hodin. Právě 41. ročník bude zahajovat novou koncepci tohoto slavného závodu neodmyslitelně spjatého s Prahou 6. Pořadatelé tak chtějí přiblížit tento závod nejen skalním plochodrážním fanouškům, ale i mládeži a rodinám s dětmi a zařadit ho mezi pravidelné velké sportovním akce, které se v Praze konají počátkem školního roku.

Ani při letošním 41.ročníku nebude chybět výběr předních světových jezdců. Účast potvrdilo všech 16 startujících včetně úřadujícího mistra světa Nicki Pedersena, vítězů předešlých ročníků Američana Grega Hancocka, Poláka Grzegorze Walaska a Slovince Matěje Ferjana. Vedle těchto borců se na startu objeví Tai Woffinden z Velké Británie, novopečený mistr Evropy Renat Gafurov z Ruska, Davey Watt z Austrálie Christian Hefenbrock z Německa, Mattia Carpanese z Itálie, Martin Vaculík ze Slovenska, Jacek Rempala z Polska, Jozsef Tabaka z Maďarska, Maksims Bogdanovs z Lotyšska a české barvy bude hájit Adrian Rymel, Aleš Dryml a samozřejmě nesmí chybět Luboš Tomíček nejmladší.

Na trojnásobného vítěze Zlaté přilby ČR Leigh Adamse zatím místo ve startovní listině nezbylo. Australan projevil tento víkend zájem rovněž startovat na 41.ročníku memoriálu L.Tomíčka. Bohužel se „probudil až po uzávěrce“. V předcházejících 3.týdnech nereagoval na nabídku a po uzávěrce a potvrzení startovní listiny nelze již odřeknout podepsané kontrakty.

Předprodej vstupenek byl již zahájen, zájemci si je mohou zakoupit na Stadionu Markéta, U Vojtěšky 11, Praha 6 a nebo v prodejní síti Ticketportal (www.ticketportal.cz). Pro rodiny s dětmi jsme připravili speciální slevy. Děti do 12 let obdrží na stadionu vstupenku zcela zdarma, studenti budou mít vstup za polovinu a rodiče, kteří na závod doprovodí svou ratolest si mohou zakoupit vstupenku také za polovinu.

- mistr České republiky v roce 2007
- letošní mistr ČR dvojic (spolu s G. Walaskem)

11. Adrian Rymel – Česká republika

- jeden z nejúspěšnějších jezdců v týmu Workington (GBR) a Miškolc (POL)

15. Christian Hefenbrock – Německo

- - jeden z nejúspěšnějších jezdců v týmu MSC Diedenbergen (GER)

Vojens - 29. srpna 2009 – Velká cena severu

Nordická velká cena v dánském Vojensu přinesla v sobotu večer nečekané výsledky. Triumf si odvezl Andreas Jonsson, který tak oslavil svou čtvrtou vítěznou Grand Prix. Na stupních vítězů mu dělali společnost Rune Holta a Kenneth Bjerre. Leader průběžné klasifikace Jason Crump těsně neproklouzl do semifinále, nicméně na svého nejbližšího souseda v tabulce Tomasze Golloba získal jeden bod.

Průběžné pořadí seriálu:
Crump 134, Gollob 98, Hancock 97, Sajfutdinov 96, Jonsson 87, Bjerre 78, Lindgren 76, Pedersen 70, Andersen 65, Holta 58, Adams 54, Ulamek 54, Harris 44, Walasek 44, Nicholls 28, * Lindbäck 27, Iversen 20, *Hampel 9, *Laguta 6, *Kennett 4, *Kůs 1.

Žarnovice 30. srpna 2009 – Zlatá přilba SNP

Martin Vaculík a Martin Málek se stali suverény základní části nedělní Zlaté přilby SNP v Žarnovici. Ani jednou nepoznali hořkost porážky. A zatímco domácí borec triumfoval i v semifinále, jeho hlavní rival se do finále kvalifikoval až prvenstvím v opravné jízdě. S napětím se čekal jejich vzájemný střet ve finálové rozjížďce. A vskutku Martin Málek startující z pátí dráhy rychle objel soupeře a už na konci protilehlé rovinky atakoval slovenského borce. Jenže za nimi v první zatáčce upadli Maks Gregorič a Richard Wolff. Slovince odnesli ze sanitky se zraněnou nohou a Pražan byl v pořádku pro repete. Jenže v něm se dostal do kolize s Martinem Málkem a jejich hrozivý let se zastavil až o dřevěné hrazení.

Richard Wolff byl převezen do nemocnice se zraněním dolních končetin, potlučený Martin Málek se s podporou sestry a otce dostal do svého depa. Nakonec však skončil také v nemocnici, kde ho dnes čekají vyšetření včetně rentgenu. Po třetím startu neměl Martin Vaculík konkurenci a stylem start – cíl si podruhé dojel pro zlatou trofej. Na pódium jej doprovodili naši Tomáš Suchánek a Jan Holub.

Z dalších českých závodníků skončil Jaroslav Petrák osmý, Vladimír Višváder třináctý a Jaromír Otruba z pozice náhradníka do mítinku nezasáhl.