Alpe Adria Championship 2011: Hezké počasí, zajímavé souboje a rychlé motorky

Nedělní dopoledne na mosteckém autodromu patřilo tzv. „warm apům“. Jedná se o deset minut, ve kterých mají jezdci možnost „rozcvičit“ své závodní stroje před odpoledním zápolením. Každý tým v každé kubatuře využil ranní rozcvičku, jelikož i naprosto malé rozdíly v nastavení motocyklu mohou vést k velkým vítězstvím.

Po polední pauze, ve které si jezdci doplnili energii a s blížícím se startem navýšili nervozitu, mohl „kolotoč“ ostrých závodů odstartovat.

První jezdci, kteří zaujali své startovní pozice, měli motocykly označené třídou 125 SP, což jsou stroje sériové výroby. V kvalifikačních jízdách byl nejlepší slovenský jezdec Michal Puškár a tak bylo zajímavé sledovat, jestli najde přemožitele. Po projetí cílovou páskou, bylo jasné, že Michal Puškár zůstane tentokrát neporažen. Souboj na cílové rovince prohrál o 0,010 vteřin Stefano Schillaci, jako třetí minul šachovnicový prapor Kamil Kořízek. V rámci dané třídy jeli čeští jezdci Mistrovství ČR. V kubatuře 125 SP zvítězil Kamil Kořízek před Pierrem Coppou a Alešem Vochočem.

Druhý nedělní závod měly na starost motocykly třídy 125 GP, tedy motocykly s velkým množstvím sportovních uprav. Vítězství si vybojoval druhý muž kvalifikace Ladislav Chmelík, druhý dojel vítěz kvalifikační jízdy Kevin Hanuš a na třetí místo se postavil Lukas Trautmann. Mistrem ČR ve třídě 125 GP se stal Ladislav Chmelík, druhý skončil Karel Hanika a třetí Jakub Jantulík.

Kolem půl druhé odpoledne vyjeli měřit své síly jezdci na strojích kubatury SuperStock 600. Nejlépe se na trati dařilo slovenskému zástupci Lukáši Jásenskému, který za sebou nechal dva české jezdce a to, druhého Jiřího Klejcha a třetího Karla Peška. První místo v rámci závodu Mistrovství ČR obsadil Jiří Klejch, druhé Karel Pešek, třetí Jiří Fejta.

Každým závodem se síla motocyklů zvětšovala a tak vyrazily na závodní okruh motocykly kubatury SuperStock 1000. Vítězem závodu byl vyhlášen jezdec s rakouskou krví Andreas Meklau. Na druhé místo vystoupal český závodník Michal Filla a na třetí místo Belgičan Martin Choy. Mistrovství ČR vyhrál Michal Filla, který nadělil osmnáct vteřin druhému Michalovi Drobnému a dvacet dva vteřin třetímu jezdci Tomáši Holubcovi.
Pátým závodem nedělního odpoledne, byly jezdci třídy SuperSport. Závod to byl velice zajímavý a pro české barvy navíc úspěšný. Pořadové číslo jedna nese jméno Patrik Vostárek, ten se tak přiřadil k úspěšné skupině českých jezdců, kteří tento víkend dokázali zvítězit. Druhé pořadové číslo získal Daniel Bukowski, třetí další český zástupce David Látr. Jelikož celkovým vítězem závodu třídy SuperSport byl Patrik Vostárek, nastala v rámci závodu Mistrovství ČR změna pouze na druhém místě, které obsadil David Látr a třetí Igor Kaláb.

Celý závodní víkend uzavřela královská kubatura s názvem SuperBike. Velkou dramatičnost posledního závodu zvýšilo několik pádů. Závod, který se původně jel na třináct kol, umožnil jezdcům plně objet pouze devět. Svou nadvládu na mosteckém autodromu potvrdil rakouský jezdec Adreas Meklau a přidal tak do své sbírky další cennou trofej. Druhý do cíle dorazil Gregory Junod a jako třetí Michal Filla. V nejsilnější kubatuře Mistrovství ČR zvítězil třetí jezdec celkového pořadí Michal Filla, druhý dojel polský zástupce Janusz Oskaldowicz a na třetím místě Petr Řezníček.

I přes plány meteorologů, které ukazoval nad mosteckým autodromem déšť, dokázalo slunce „prokousat“ mraky a přidat jezdcům i návštěvníkům na dobré náladě.