Domácí Ondřej Ježek v kvaifikaci na 5. místě, Jakub Smrž měl smůlu a spadl

Masarykův okruh –Brno, sobota 25. července 2009

Mistrovství světa superbiků se koná tento víkend u nás na Masarykově okruhu v Brně.

Superbiky

Smůlu měl v kvalifikaci Jakub Smrž, který s motocyklem Ducati jezdil skvěle ve všech trénincích, bohužel ve druhé části Superpole měl pád a tak vystartuje do vlastního zítřejšího závodu až ze 3. řady, když mu patřila celkově 12. příčka na startovním roštu.

Superpole vyhrál Američan Ben Spies s Yamahou před dvěma Italy Michelem Fabriziem a Maxem Biaggim a Britem Jonathanem Reou.

Supersporty

Matěj Smrž skončil v kvalifikaci s motocyklem Triumph na 23. místě a do zítřejšího závodu tak vyjede z 6. řady.

Superstocky
Skvěle zvládl kvalifikaci domácí Ondřej Ježek na motocyklu Honda, který v ní skončil na 5. místě, což znamená druhou řadu na startovním roštu a velmi dobrou výchozí pozici pro zítřejší závod.