GP Katalánska 2009 : Karel Abraham zajel svůj nějtěžší závod a zároveň i nejlepší výsledek

Skvěle Abajo !
Ve Španělsku už snad pršet nebude... Tak to si určitě všichni přáli a přání bohudík opravdu vyšlo! I když teploty přes 40 stupňů taky nejsou zrovna ideální, ani pro jezdce, ale ani pro jejich stroje...

Abajovi se o celém víkendu velice dařilo. Ve volných trénincích se pohyboval v TopTen, tedy tam, kam jednoznačně patří (!!!) a kvalifikace také dopadla dobře - 12.místo se ztrátou pouhých 0,97 na prvního. Pár minut před jejím koncem byl dokonce na skvělém 6.místě, ale 250-ky jsou letos šíleně vyrovnané. Přesto velký příslib do závodu!

V ranním warm - upu musel Kája úplně vyměnit stroj a na druhém se mu bohužel kvůli přehřátí motoru nepovedl start a ze solidního 12.místa se propadl na 22.místo... Abaja je však velký bojovník a zahájil skvělou stíhací jízdu! Po 1.kole už byl sedmnáctý a začal zakrojovat jednoho soupeře za druhým. První na řadě byl Lukáš Pešek a pak už to šlo ráz na ráz v pořadí: Baldolini, De Rosa, Di Meglio, Faubel, Cluzel. Na špici navíc havarovali oba jezdci Gilery Simoncelli a Locatelli a opět nakonec japonec Tomizawa. Kája tak své soupeře dojel, předjel a navíc jim i ujel!

Skvělé Abajo, velká gratulace k úžasnému závodu, k určitě letos nejlepšímu ! A body ať se jen sypou, z Assenu nám přivez další! Ještě pohlídat start a boj o pódium je tu!

JA!JA!ABAJA! Viva Barcelona !

Abaja po závodě řekl:„Po startu to vypadalo na katastrofu. Ocitl jsem se na samém konci jezdeckého pole a věděl jsem, že mě čeká velice těžký závod. Samotný špatný start způsobil jednak přehřátý motocykl, bylo opět obrovské vedro, snad kolem osmatřiceti stupňů, a stroj prostě nešel dopředu. Postupně jsem se ale dostal do tempa a začal bojovat. Nejprve jsem se dostal přes Lukáše Peška, o chvíli později to byla bitva ve skupince s Baldolinim, De Rosou a Tomizawou. Pak zůstal za mnou i Faubel a já se dostal za Cluzela. Dojel jsem ho a začal mu trochu hrát na nervy.

Oťukával jsem si ho. Několikrát jsem naznačil útok a čekal na jeho chybu. Dočkal jsem se, předjel ho a hned mu o pár metrů ucukl. To ho zřejmě ještě víc znervóznilo a já se mu definitivně vzdálil. Poslední dvě kola jsem tak jel už v pohodě. Z výsledku mám pochopitelně radost. Letos to byl určitě můj nejtěžší závod a o to víc jsem spokojen s dnešním výkonem“.