Karel Abraham při testu v italském Mugelu upadl, ale přesto zajel skvělé páté místo

Velká cena Itálie
Karel Abraham při testu upadl, přesto obsadil skvělé páté místo
 Fantastickým časem 1:48,950 zakončil český motocyklový závodník Karel Abraham testování na okruhu v Mugellu.
Během testování, které se na okruhu nedaleko Florencie uskutečnilo od 10:00 do 18:00 hodin, Karel Abraham odjel 46 kol a společně s mechaniky týmu Cardion AB Motoracing hledal ideální nastavení motocyklu Ducati Desmosedici GP11.
„Dnes jsme toho vyzkoušeli opravdu hodně,“ řekl jednadvacetiletý jezdec po skončení testu, v němž obsadil páté místo a na nejrychlejšího jezdce Caseyho Stonera ztratil 1,624 sekundy.
Oproti kvalifikaci na Velkou cenu Itálie, ve které zajel čas 1:49,678, však byl o 0,728 sekundy rychlejší. „Udělali jsme hodně změn a vyřešili jsme problémy, které jsme zde měli během závodního víkendu.“
Vzhledem k tomu, že se testování nezúčastnili jezdci Valentino Rossi a Nicky Hayden, nabídla továrna Ducati týmu Cardion AB Motoracing novou přední vidlici, kterou však – stejně jako nové pneumatiky Bridgestone, které budou nasazeny až v příštím roce – Karel Abraham nestihl vyzkoušet, jelikož upadl v zatáčce Casanova a na závodní okruh se již nevrátil.

„V šikaně, zrovna když jsem překlápěl motorku, mi podklouzlo zadní kolo a já jsem vyletěl. Byl to tvrdý highsider,“ přiznal český motocyklový závodník. „Ještě teď mě bolí celé tělo,“ dodal.