Karel Abraham zahájil GP v Nizozemsku skvělým sedmým místem

Velká cena Nizozemska
Karel Abraham zahájil Velkou cenu Nizozemska skvělým sedmým místem

Jen jeden ze dvou naplánovaných tréninků odjeli v Nizozemí jezdci MotoGP. Druhé odpolední jízdy byly zrušeny kvůli olejové skvrně na dráze. V prvním deštivém tréninku obsadil český závodník Karel Abraham sedmé místo.

První měřený trénink byl na okruhu v Assenu zahájen za lehkého deště nabírajícího na intenzitě. Karel Abraham přesto postupně zrychloval a zajížděl časy na úrovni úřadujícího mistra světa Jorge Lorenza. Za ním zaostal o 0,418 sekundy a obsadil sedmé místo, které si zajistil časem 1.50,413.

„S výsledkem tréninku jsem spokojený, ale štve mě, že jsme nejezdili odpoledne. Potřebovali jsme vyzkoušet hodně věcí a takto na to budeme mít méně času,“ řekl Karel Abraham po návratu do garáže týmu Cardion AB Motoracing, po kterém se také dozvěděl, že byl druhý měřený trénink zrušen kvůli olejové skvrně na trati.

Karel Abraham s top speedem 269,1 km/h své Ducati Desmosedici GP11 patřil k nejrychlejším jezdcům a na prvního Marca Simoncelliho ztratil pouhých 1,377 sekundy.
Velká cena Nizozemska, která je pro Karla Abrahama jubilejní 100. Velkou cenou v mistrovství světa silničních motocyklů, zítra pokračuje kvalifikací, kterou můžete sledovat od 13:30 na televizní stanici Nova Sport.