Královéhradecký Motorpower 81 nastoupil na Slovakia Ringu, ale měl problém

zpráva motocyklového týmu MotoPower 81, který o víkendu startoval na slovenském okruhu Slovakia Ring v dalším závodě UEM Alpe Adria Championship třídy Supersport.
Porucha převodovky ovlivnila závod

Královéhradecký tým Motorpower 81 nastoupil na okruhu Slovakia Ring k pátému závodu UEM Alpe Adria šampionátu.

Velmi náročný víkend začal čtvrtečními a pátečními volnými tréninky, během kterých tým pracoval na hledání optimálního nastavení stroje Honda CBR 600RR. V sobotní kvalifikaci se pak i přes problémy s přední pneumatikou podařilo Davidu Látrovi zajet čas 2:10,896, což znamenalo druhou startovní řadu. Samotný závod byl narušen náhlou dešťovou přeháňkou, nicméně daleko závažnější byla pro tým Motorpower 81 porucha převodovky, která ovlivnila konečný výsledek. David Látr díky této závadě dvakrát vyjel mimo trať a cílem poté projel na celkovém 16. místě, když do Mistrovství ČR připisoval za 5. místo důležitých 11 bodů.

David Látr:

Na Slovensku jsme byli od čtvrtka. Ve všech trénincích a kvalifikacích jsme pracovali na nastavení podvozku. Pro závod se nám podařilo najít optimální řešení, se kterým jsme byli připraveni bojovat o dobrý výsledek. Ze závodu jsem ovšem zklamaný, protože můj výkon ovlivnila porucha převodovky, kvůli které jsem dvakrát vyjel mimo trať. Nedá se nic dělat, takové jsou závody a my se nyní musíme připravit na další, jak motorka, tak i já sám. Doufáme, že se nám příště bude dařit a vyhnou se nám problémy, což by nás mohlo zase dostat na pódium, jako v závodě na Pannonia-Ringu. Děkuji týmu za perfektní práci, a je mi líto, že jsem ho nemohl odměnit solidním výsledkem.“

Luboš Moravec, manažer týmu:

Ve volných trénincích zajížděl David časy, jaké jsme si představovali, nicméně v sobotních kvalifikacích jsme bojovali s přilnavostí přední pneumatiky, která nepracovala tak, jak bychom si přáli. Postupně jsme se snažili problém řešit a nakonec vybojovali sedmé místo na startovním roštu. S tím jsme byli spokojení, neboť to zaručovalo šanci bojovat v závodě o nejlepší pozice. Do závodu jsme ještě trochu pozměnili nastavení, které jsme chtěli vyzkoušet v ranním zahřívacím tréninku. Bohužel ten se jel za deště, zatímco závod byl již na suchém povrchu. David do něj odstartoval velice dobře, jenže již po prvním kole byl závod kvůli náhlému dešti zastaven. Opakovaný start se Davidovi opět povedl, nicméně ve druhém kole nám odešla převodovka, což se projevilo na dvojím vyjetí z tratě.

Ztráta se velmi těžko doháněla. Nyní je v českém šampionátu měsíční pauza, kterou bychom rádi vyplnili startem v německém šampionátu IDM Supersport, který se pojede na rakouském okruhu Salzburgring. Bohužel vše záleží na tom, zda se nám podaří včas zajistit požadované díly na opravdu převodovky. Chtěl bych tímto poděkovat našim partnerům za pomoc, bez které bychom nedokázali absolvovat letošní sezonu. Věřím, že se nám podaří motocykl opravit a my budeme schopni na Salzburgringu startovat.“