Miroslav Popov zazářil druhým místem ve třetím kole španělského šampionátu silničních motocyklů

ÚSPĚŠNÁ MISE V BARCELONĚ
Španělsko, Barcelona – 3. kolo CEV Buckler 2011, 125GP

Český motocyklista Miroslav „ Míra“ Popov zazářil druhým místem ve třetím kole španělského šampionátu silničních motocyklů CEV Buckler. To proběhlo ve dnech 17. až 19. června na okruhu Montmeló v Barceloně. Do Katalánska přijeli jezdci z mnoha zemí světa ale Popov se svým týmem ElleGi Racing 125GP se v silné konkurenci dokázal prosadit.

Rodák z Vlčkovic v Podkrkonoší je v této chvíli lídrem italského šampionátu 125GP silničních motocyklů CIV, kde letos v dubnu vyhrál úvodní podnik v Misanu a začátkem května bodoval druhým místem v Monze. Jen před pár dny oslavil Míra své šestnácté narozeniny a výsledek ze závodu španělského šampionátu je zcela určitě tím nejlepším dárkem.

Pro Miroslava Popova bylo v Barceloně vše nové, ale na jeho výkonech to rozhodně nebylo znát. Velmi dobře zajel sobotní jízdy. V tréninku obsadil s časem 1´54,637s čtvrté místo, do závodu se odpoledne kvalifikoval jako šestý a nadějný potenciál potvrdil v neděli ráno, když v zahřívacím tréninku 125GP skončil čtvrtý.

Nicméně při startu závodu třídy 125GP český jezdec zaváhal a v nájezdu do druhého kola figuroval až na jedenácté příčce se ztrátou devíti sekund na vedoucí závodníky. V úvodních dvou kolech ale postupně získal potřebnou jistotu a v nájezdu do pátého kola mu už patřila třetí pozice. Závod byl téměř u konce, ale vedoucí Alex Márquez (Catalunya Caixa Repsol) upadl a jeho týmový kolega Alex Rins měl co dělat, aby celou situaci ustál. Španěl nakonec cílem projel první, za ním Miroslav Popov a na třetím místě Francesco Bagnaia (Catalunya Caixa Repsol). Ital byl ale okamžitě diskvalifikován za předjíždění pod žlutou vlajkou a na třetí příčku se posunul jeho krajan Romano Fenati (Team Italia Gabrielli).

Závodit v seriálu CEV je pro každého velkou příležitostí změřit síly s jezdci, kteří jsou jen krok od přestupu do světového šampionátu silničních motocyklů. Miroslav Popov druhým místem dokázal, že je jezdcem, který má opravdu velký talent. Nyní se spolu s týmem ElleGi Racing připravuje na dvojici závodů italského šampionátu CIV, které jsou na programu tento víkend v Misanu a o týden později nadejde velká chvíle v podobě premiéry mezi jezdeckou elitou světa. Český motocyklový závodník totiž v Mugellu pojede na divokou kartu závod 125ccm kubatury italské Grand Prix.