MS v motokrosu tříd MX 1 a MX 2 zavítalo o víkendu do Loktu.

Do Lokte zavítal v úvodu srpna tradičně závod MS v motokrosu tříd MX 1 a MX 2.

MX1:

V obou třídách do Česka dorazila slušná konkurence, přičemž nejrychleji se nakonec první jízdu protáhl Tony Cairoli , jenž zvítězil stylem start-cíl. Druhou vyhrál Desale. Česká účast byla poněkud slabší a v závodě MX1 mohlo pár tisícovek diváků vidět jenom Patrika Lišku . Ten sice jezdil na chvostu startovního pole, ale ve všech rozjíždkách i závodech viděl cíl a byl tedy celkem spokojen. Obsadil 24. a 23.místo.

MX 2:

Nedělní závodní rozjížďky třídy MX2 při MS v Lokti byly na čele téměř jako přes kopírák. Kraloval jim Ken Roczen. V MX dvojkách mohli přítomní čeští diváci fandit našemu Petrovi Smítkovi, kterému se ale nedařilo nijak oslnivě.  Smitka v kvalifikačním závodě špatně odstartoval, jak se stává zvykem, a musel se prokousával dopředu. Nakonec předposlední 37. místo proměnil v 19.místo v cíli! To slibovalo dobrý předpoklad i pro nedělní závod, zejména kdyby jezdec nezaváhal na startu. V první jízdě však začal Petr Smitka opět zezadu a když se dotahoval na bodované příčky a byl kousek na nejrychlejší dvacítkou, zmařil jeho snahu pád a otočený palec, což znamenalo předčasný konec nejen v této jízdě. Do další pak již jezdec nenastoupil.

Mnohem větší radost mohl mít Martin Michek při jiném závodu MS a to MX trojkách ve Francii ! Mohl zde potvrdit svoji celkovou medaili a to se mu také podařilo. Viz více na jíném místě.

Krátkou reportáž z Lokte, v níž nebudou chybět ani rozhovory s oběma  zmíněnými českými jezdci, připravujeme do  příštího Motormixu. ( www.tvmotormix.cz) , který bude mít premiéru o třetím srpnovém  víkendu. Fandové motokrosu v něm  mimo jiné uvidí takéí reportáž z Vranova  u Brna i s několika rozhovory.