Okruh Silverstone ve Velké Británii hostí také Ondru Ježka

Porucha quickshifteru pribrzdila trénování

Okruh Silverstone ve Velké Británii hostí další díl svetového šampionátu supersportu, ve hre o body je opet i ceský tým SMS Racing.

Jicínský tým SMS Racing se svým jezdcem Ondrou Ježkem dnes na legendárním, ale nove rekonstruovaném okruhu Silverstone, nastoupil k úvodním tréninkum osmého závodu Mistrovství sveta Supersport. V dopoledním volném tréninku zajel jediný ceský závodník v tomto šampionátu cas 2:15,052, se kterým se umístil na 23. míste, nicméne díky závade na elektronice nemohl najezdit na pro nem zcela novém okruhu dostatecný pocet kol. V odpoledním kvalifikacním tréninku pak Ondra zrychlil o 2,5 sekundy a s casem 2:12,702 skoncil na 22. pozici.

Ondrej Ježek:
Dnes ráno jsem se vzbudil dobre nažhavený, ale první trénink mne trochu pribrzdil, protože jsme meli hromadu problému. Nejvetším problémem byl s quickshifterem, kvuli kterému nám vynechávala elektronika. To se nakonec vyrešilo, ale na nové trati jsem toho moc nenajezdil. Odpoledne to již bylo lepší, sice nastavení zpocátku nebylo dobré, ale postupne jsme dokázali najít optimum, které by mohlo fungovat. Cas z rána jsem sice o víc jak dve sekundy zlepšil, ale v rychlém kole jsem udelal chybu a ztratil tak pul sekundy. Myslím, že by to zítra mohlo jít tak na 2:11, nebo na 2:10, což by bylo super.“

Jan Saska, manažer a majitel týmu:

„Ranní trénink byl pro nás krátký, protože hned na zacátku byla porucha quickshifteru. Ve druhé polovine tohoto tréninku se Ondra seznamoval s tratí, protože zde ješte nikdy nestartoval. Tento okruh je od lonského roku nový, takže ho nezná. V kvalifikaci jsme hledali nejaké nastavení, což se ke konci tréninku podarilo. Škoda té drobné chyby v rychlém kole, címž se Ondra pripravil tak o 4, 5 míst. Myslím, že po prvním dni na zcela novém okruhu to není špatné a verím, že zítra to bude ješte lepší.“