Pódium pro český motocyklový tým na maďarském Pannoniaringu

Pódium na Pannoniaringu

Interwetten SRP Racing Team nastoupil v rámci tréninku na maďarském okruhu Pannoniaring k závodu Alpsko-Jadranského šampionátu. V závodě třídy GP 125cc vybojoval cenné 2. místo.

Po předchozích deštivých víkendech se konečně počasí před motocyklovým sportem sklonilo a ukázalo mu svou lepší tvář. Během celého víkendu neustále svítilo sluníčko a rtuť teploměru se vyšplhala až k třicetistupňovým hodnotám. Pro Interwetten SRP Racing Team byl závod šampionátu Alpe Adria důležitým bodem v této sezoně, který měl za cíl další získání tolik potřených zkušeností jeho třináctiletého jezdce Marca Nekvasila.

V prvním kvalifikačním tréninku najel rakouský mladík celkem 13 kol a dosáhl času 2:05,343, což byl druhý nejlepší výkon úvodní kvalifikační půlhodinky. Do odpolední části vyjel Marco s částečně pozměněným nastavením, se kterým sice nedokázal překonat ranní nejlepší čas, nicméně důležité bylo, že zajížděl stabilní časy přibližující se k jeho kvalifikačnímu maximu. Celkovým výsledkem pak byl 4. nejlepší čas a postavení v první startovní řadě.

Start závodu se mladému jezdci povedl. Po několika zatáčkách si držel 2. pozici. Pak ho dva soupeři sice předjeli, ale s přibývajícími koly dokázal Marko získat dobrý rytmus jízdy, kterým se v závěru závodu dotáhl na druhého Chorvata Višaka. S ním následně svedl souboj o 2. pozici, který ke spokojenosti týmu dokázal rozhodnout ve svůj prospěch.

Jiří Šrámek, majitel a manažer týmu:

„S výsledkem jsem určitě velice spokojený. Marco je mladý a v prvních pěti kolech ztratil na vedoucí skupinku. Pak však držel tempo časů z kvalifikace a udržel si náskok před pronásledovateli, kterým se postupem času vzdaloval. Ke konci se Marco začal přibližovat k Višákovi, kterého v posledním kole předjel a vybojoval tak velice cenné pódiové umístění. Dalším podnikem bude 18. - 20. června IDM na okruhu Sachsenring, kde bude opět těžká konkurence a ještě ke všemu pro Marca neznámá trať. Cílem bude opět boj o vysněný první bodík z IDM.“