Vyhledávání

Podle týmů MotoGP bylo Brno třetí nejlepší Grand Prix uplynulé sezony

Podle týmů  MotoGP bylo Brno třetí nejlepší Grand Prix uplynulé sezony

Týmy MotoGP zvolily Brno za třetí nejlepší Grand Prix uplynulé sezony

Automotodrom Brno v roce 2011 uspořádal třetí nejlepší Grand Prix z osmnácti podniků šampionátu MotoGP. Rozhodli o tom přímo členové závodních týmů, kteří každoročně o udělení ceny „IRTA Best Grand Prix“ hlasují. Zvítězil okruh v italském Mugellu, na druhém místě se umístila španělská Valencie.

„Nejlepší Grand Prix volí samotné týmy, rozhodují jezdci, mechanici i tiskoví delegáti. Takže o vítězství nerozhoduje oblíbenost samotné dráhy, ale to, jak se všichni na Grand Prix cítí a jestli jsou tam jako doma,“ vysvětlil princip soutěže prezident IRTA Hervé Poncharal. Vítězné Mugello bodovalo především novým povrchem trati, ale i výborným zázemím, které prošlo za posledních několik let kompletní rekonstrukcí.

Masarykův okruh získal ve své novodobé historii Trofej IRTA už třikrát, naposledy v roce 2007. „I třetí místo je pro nás velké povzbuzení. Brno patří mezi jezdci, týmy, ale i zaměstnanci promotéra Dorna tradičně mezi nejoblíbenější závody. Je to dáno částečně samotnou tratí, jejím umístěním v lesích i zajímavým okolím. Především ale týmy vědí, že na Masarykově okruhu budou mít všechno dokonale připraveno a důvěřují nám natolik, že před Brnem bez starostí odjíždějí na krátkou letní dovolenou,“ poznamenala výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová. „Je třeba také připomenout, že Brno často bojuje o titul s úplně novými závodními tratěmi, nebo s okruhy, které prošly za poslední roky nákladnými rekonstrukcemi. My zázemí pro týmy i pro diváky zlepšujeme krůček po krůčku, tak jak si to můžeme dovolit,“ doplnila Ulmanová.

Mugello je nyní s pěti vítězstvími od začátku udělování ocenění v roce 1976 historicky nejoblíbenější tratí mezi týmy. O pomyslné druhé místo se dělí se třemi vítězstvími Brno se španělskými tratěmi v Barceloně a ve Valencii.

 

Fotogalerie

Cardion ab Grand Prix České republiky 2008

foto Phen

Další fotografie 1 2 3

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu