Salač Racing startuje v italské Monze na závodu FIM Superstock 1000 Cup.

Salač Racing, který o tomto víkendu startuje v italské Monze, kde se účastní závodu FIM Superstock 1000 Cup.

Salač Racing Team zahájil v Monze

Historicky první tréninkový den v elitním poháru mladých závodníků FIM Superstock 1000, dnes absolvoval středočeský tým Salač Racing.

I italské Monze se začala psát nová kapitola středočeského týmu Salač Racing. Tato kapitola má název FIM Superstock 1000 Cup. Jedná se o prestižní šampionát motocyklů o objemu 1000 ccm, které sedlá třicítka mladých závodníků, bojující o body v rámci evropských závodů Mistrovství světa Superbike. Tým Salač Racing dnes v Monze absolvoval první trénink a první kvalifikaci.

Michal Salač do tohoto seriálu naskočil bez předchozího delšího testování, což bylo zapříčiněno zpožděnou dodávkou závodních dílů pro jeho BMW S 1000RR. Přestože se dnes díky času 1:53,265 umístil až na 31. místě, je jezdec rozhodnut zlepšit svou pozici během zítřejšího programu, kdy vše pokračuje druhým volným tréninkem a druhou kvalifikací.

Druhá část týmu, ve které startuje devítiletý Filip Salač, se o tomto víkendu představí na německém okruhu Oschersleben, kde v rámci závodu IDM nastoupí Filip do šampionátu ADAC. V něm bude startovat na motocyklu Honda NSF100.

Michal Salač jr.:

„Špatné, špatné! Katastrofa, vůbec nejsem spokojený. Zítra se musím pokusit přiblížit k těm lepším časům. Udělám maximum, abych zrychlil. Mechanici na motorce razantně změní nastavení a já do toho zítra musím dát úplně všechno. Dnes to z mé stránky byla úplná katastrofa.“

Michal Salač sr., manažer a majitel týmu:

„První trénink byl pouze na zkoušku převodů. Neměli jsme žádná data, takže jsme jeli na lehkém převodu. Motorka navíc neměla potřebný top speed. Ve druhém tréninku seděl jezdec letos teprve potřetí na motorce. Během tréninku se nám navíc začala propadat brzda. Převod byl nastavený, podvozek také. Andreani nám změnil nastavení zadní pružiny, která byla v prvním tréninku příliš měkká, takže se trochu přitvrdila motorka. Nyní si dáváme úkol do zítřejšího dne trochu zrychlit. Po pátku určitě nejsem spokojený, čekal jsem, že to bude lepší, ale podle chování motorky a podle top speedu si myslím, že to začalo fungovat a musíme tedy doufat, že jezdec, který není rozjetý, podá výsledek... jestli ne, tak dostane bičem...“