Také Mirkem Popovem otřásla nedělní motocyklová tragédie

ZÁVĚR POPOVOVY SEZONY CIV BYL VE STÍNU TRAGÉDIE
25/10/2011

Když v neděli ráno zasáhla celou Itálii smutná zpráva o tragické nehodě Marca Simoncelliho v Malajsii, připravoval se zrovna jeho velký fanoušek Miroslav Popov na svůj poslední závod italského motocyklového šampionátu CIV. „Dnešní den byl velmi smutný, ale závod v Mugellu byl zároveň ten nejlepší způsob, jak uctít památku Marca. Vím, že on by si přál, abychom závodili,“ prohlásil zdrcený Míra po závodě, ve kterém dojel na slušném čtvrtém místě.

Chvíli poté se sbalil a stejně jako všechny týmy a jezdci odcestoval z okruhu domů. Žádné doprovodné akce, žádné oslavy na stupních vítězů. Nic se nekonalo. Motocyklový svět zahalil smutek. Marco Simoncelli byl jedním z nich a nikdo v tu chvíli nedokázal pochopit, že tak talentovaný a charismatický jezdec už jim své umění nikdy neukáže.

Je nám to všem hrozně moc líto také proto, že jsou v týmu lidé, kteří ho dobře znali a často s ním pracovali. Marco byl můj idol, můj vzor. Jak v přístupu ke sportu, tak k životu. Neměl jsem příležitost poznat osobně, i když jsem si to velmi přál. On ale věděl, že jsem byl jeho fanouškem a poslal mi svůj plakát s věnováním. Budu ho mít navždy u sebe.“

V samotném závodním víkendu se Popov ze začátku hledal. V pátečních trénincích nastavil svůj nejlepší čas na hodnotu 2´06,729 sekundy, což mu v konkurenci devětadvaceti jezdců stačilo na jedenácté místo. V sobotní první kvalifikaci byl sedmý, odpoledne o poznání zrychlil, když své páteční maximum zlepšil o čtyři a půl sekundy a tím se kvalifikoval do druhé řady startovního roštu kubatury 125GP.

Po startu z páté pozice Popov v prvním kole ztratil a propadl se na sedmé místo. V nájezdu do druhého kola už ale figuroval čtvrtý a tuto pozici si udržel až do cíle. V šesti kolech závodu předváděli ostré souboje dva vedoucí jezdci Romano Fenati a Niccoló Antonelli. Antonelli nakonec závod vyhrál a získal letošní titul italské šampiona.

Miroslav Popov skončil v hodnocení ročníku CIV 2011 celkově pátý, ale sezona pro něho nekončí, protože nyní ještě absolvuje poslední dva podniky ve španělském motocyklovém seriálu CEV, kde na sebe v letošním ročníku upozornil druhým místem v závodu na okruhu v Katalánsku.