Veľká cena Slovenskej republiky motocyklů začala i s karamboly

Veľká cena Slovenskej republiky preteky cestných motocyklov na okruhu 2011 – na trati pretekári, hasiči, sanitka, ale aj smelý zajac.

Orechová Potôň 18. 6. 2011
Czech Open + Slovak Cup 600 a Czech Open + Slovak Cup 1000 pozná svojich víťazov aj napriek malým komplikáciám počas priebehu pretekov. Víťazom Czech Open + Slovak Cup 600 5 laps sa stal Jozef Pončík (CZ) s celkovým časom 2:22.069, druhé miesto obsadil Kurt Tetal (CZ) a tretí skončil Martin Klimits (SR) s poradovým číslom 39. Počas preteku sa stala nehoda Poliakovi Andrejovi Muzsynskemu, ktorý dostal šmyk na mokrej tráve. Pretekár sa našťastie zaobišiel bez zranení. Diváci tak mohli vidieť „len“ letiacu motorku a záchrannú akciu hasičov.

Ani Czech Open + Slovak Cup 1000 7 laps nebol bez komplikácií a nehôd. Tu už to vyzeralo dramatickejšie, keď sa Slovák Samuel Brnula zrazil s českým pretekárom Kurtom Tetalom. Odniesol si to aj Poliak Janik Przemyslaw, ktorý sa zrážke s dvojicou rovnako nevyhol. Slovenský aj český pretekár skončili v nemocnici na krátkom pozorovaní, po ktorom boli poučení a prepustení. Práve Kurt Tetal skončil druhý v Czech Open + Slovak Cup 600.

Víťazom Czech Open + Slovak Cup 1000 7 laps sa stal Zbynek Cech s celkovým časom 2:13.269. Druhý skončil Poliak Janik Przemyslaw a tretí Marcin Fraszka.

Počas kvalifikácie si to šinul po trati aj smelý zajac. Našťastie počas jeho výkonu bola trať voľná a tak nebola ohrozená bezpečnosť jazdcov.

Z voľnočasových aktivít bol medzi divákmi najväčší záujem o Centrum bezpečnej jazdy. Pretek poctil svojou návštevou aj prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič, ktorý oficiálne nad podujatím prevzal záštitu.

Nedeľa vyvrcholí Pretekom kategórii 125 SP, 125 GP, SST 600 a 1000, SSP a SBK.