Začátek července je pro Miroslava Popova ve znamení premiéry v mistrovství světa

PO MISANU POPOV TŘETÍ, BOJ POKRAČUJE DÁL
26/6/2011
Itálie, Misano – závod 3 a 4, CIV 2011, 125GP

Na pobřeží Jadranu přijel motocyklista Miroslav „Míra“ Popov v pozici lídra průběžného hodnocení 125GP kubatury italského mistrovství CIV a navíc po úspěšné premiéře v závodu španělského šampionátu, kde minulý týden obsadil v Barceloně skvělé druhé místo.

V Misanu čekala na Popova a jeho tým dvojice závodů. Ten první bohužel v sobotu odpoledne pro pád nedokončil, ale v neděli si dojel pro body za čtvrté místo a v průběžném hodnocení mu nyní patří třetí příčka. Do konce sezony má český jezdec týmu ElleGi Racing ještě čtyři závody, aby se pokusil vymazat sedmnáctibodovou ztrátu na vedoucí pozici.

Třetí podnik italského motocyklového šampionátu zahájili jezdci kubatury 125GP už v pátek prvními jízdami, kde Miroslav Popov v dopoledním tréninku zajel vůbec nejrychlejší čas 1´45,663 sekundy. Odpoledne pak český jezdec dál pokračoval ve vysokém tempu a jediný Ital Romano Fenati (Gabrielli Racing – Aprilia) dokázal jezdce týmu ElleGi Racing porazit, když jedno kolo v Misanu zajel o 0,051 sekundy rychleji.

Druhé kvalifikační jízdy proběhly v sobotu dopoledne a v nich zajel Popov třetí nejrychlejší čas 1´46,172 sekundy. Bohužel se to ale neobešlo bez pádu, který zaznamenal ve svém posledním měřeném kole. Náraz byl tak silný, že mu při něm praskla přilba a český jezdec skončil ve zdravotním středisku přímo na okruhu, kde musel na prohlídku. Vyšetření naštěstí ukázala, že je Popov v pořádku a může v závodě pokračovat.

Díky výkonu z první kvalifikační jízdy, startoval v sobotním závodu druhý. Sice po pádu nebyl v ideální kondici, proto dokonce dostal léky proti bolesti, ve svém odhodlání zajet dobrý výsledek ale nepolevil. Spolu s ním byl v čele startovního roštu první Romano Fenati, třetí Niccoló Antonelli (Gabrielli Racing – Aprilia) a čtvrtý Massimo Parziani (Faenza Racing – Aprilia).

Po startu došlo v první zatáčce k drobné strkanici, což Popova stálo spoustu pozic. V nájezdu do druhého kola proto figuroval až na desátém místě, ale postupně začal zrychlovat a získávat ztracené pozice zpět. V době, kdy jel na pátém místě, přišel nečekaný pád v esíčku za cílovou rovinkou, což českého jezdce stálo cenné body a sestup na průběžnou třetí příčku.

V neděli byl na programu druhý závod a v něm si Miroslav Popov vedl o poznání lépe. Po startu byl čtvrtý, ve třetím kole už třetí a jeho snahou bylo zachytit nástup jezdců na prvních dvou místech, což byla dvojice Romano Fenati a Niccoló Antonelli. Situace se vyvíjela víc než dobře, protože Popov měl velký potenciál a bylo jen otázkou času, kdy Antonelliho předjede.

Téměř v polovině závodu Antonelli druhou pozici neudržel a Miroslav Popov se zařadil za vedoucího Fenatiho, jenže téměř okamžitě po předjetí došlo k poklesu výkonu jeho pohonné jednotky a propadu na čtvrté místo. V závěru závodu musel Miroslav Popov čelit útokům ze strany Massima Parzianiho a Alessandra Giorgiho (VFT Racing – Aprilia). Svou pozici si ubránil a cílem druhého klání víkendu v Misanu projel čtvrtý.

Začátek července je pro Miroslava Popova ve znamení premiéry v mistrovství světa silničních motocyklů, protože český jezdec získal pro víkendovou Grand Prix v Mugellu divokou kartu. Miroslav Popov bude startovat v nejnižší kubatuře do 125ccm, kde je nyní lídrem Nicolas Terol (Bankia Aspar). Italská Grand Prix proběhne ve dnech 1. až 3. července.