24 hodinovka v Dubaji 2009 se rozjíždí

Autorlando Sport Porsche vyhrál kvalifikaci pro 24 hodinový závod. TOYO TYRES v Dubai.

V pátek 9.1.2008 v 11. hodin našeho času startuje první významnější okruhový závod letošní sezóny – 24 hodinovka v Dubaii za účasti českého jezdce Jirky Janáka , který bude startovat na voze Porsche 997 GT3 RSR slovenského týmu ARC Bratislava. Nejrychlejší čas kvalifikace pro tento závod vybojovala posádka Italského týmu Autorlando Sport na voze Porsche 997 GT3 RSR

Pro Autorlando Sport vyjel nejlepší pozici , rakouský jezdec Richard Lietz když zajel ve dvouhodinové kvalifikaci nejlepší čas 2.01.183 . "Jsem spokojený se svým výkonem , přestože startuji na tomto okruhu poprvé “ liboval si nejrychlejší jezdec kvalifikace, který se bude střídat v průběhu závodu v kokpitu vozu Porsche 997 GT3 RSR s dánem Allanem Simmonsenem, italem Gianlucou Rodou a portugalcem Francisco Cruz Matinsem . Druhým nejrychlejší týmem byl německý Land Motorsport také na voze Porsche, následovaný holandským týmem Equipe Verschuur (Renault Mégane Trophy), který byl současně nejrychlejší ve třídě SP1 . Čtvrté místo obsadil místní tým Al Faisal Racing, který byl nejrychlejší ve třídě A5,.

Nejrychlejší čas v kategorii SP2 nad 4000 ccm dlouho držel lucemburský tým Gravity s vozem Mosler MT 900 GT3 v samém závěru ho však překonal domácí tým Kalehji Motorsport 1 s vozem Ferrari 430 GT. Nejrychlejším v kategorii SP byl nakonec holandský Equipe Verschuur Team s Renaultem Mégane Trophy ,který byl zároveň nejrychlejším vozem slabší kategorie SP1.

Nejlepší posádkou na voze vznětovým motorem byla posádka Německého Tsunami Racing Teamu na voze BMW 120 D,který vyhrála třídu D1 a celkově se umístila v kvalifikaci na 49. místě ze 79. startujících.

Posádka ARC Bratislava s jediným českým zástupcem Jirkou Janákem obsadila v kvalifikaci skvělé 6. místo.