Brno vidělo v sobotu historicky první závod Formule 1 ve školách v ČR

Prvním semifinále odstartovala o tomto víkendu v Brně závěrečná fáze úvodního ročníku vzdělávací soutěže Formule 1 ve školách. Závodit do moravské metropole přijelo celkem 14 týmů. Výsledky byly velice těsné. Všechny zúčastněné týmy se prezentovaly výbornými výkony. O úspěchu (postupu do celostátního finále) či neúspěchu rozhodovaly ve většině případů maličkosti.

Z prvního místa se nakonec mohli radovat zástupci SPŠ Trebíč Hellrider´s, stříbrnou pozici obsadil FOXY RACING z Gymnázia Olomouc, bronzovou pak GRANDE JOKE ze SPŠ Frýdek Místek. Tyto týmy si tak vybojovaly nejen postup do celostátního finále (25.4.2009 v Praze), ale zařadily se tak i mezi žhavé kandidáty na postup do celosvětového finále, které se uskuteční 12.-19. září v Anglii.

Na dalších postupových místech se umístily týmy ISŠA RACING z ISŠA Brno, JOKER TEAM ze SŠP a hotelové školy Uherské Hradiště a S-Speed F1 Team ze SPŠ Karvinná.

Svého vyhlášení se dočkaly i dílčí kategorie pro nejlepší inženýry, nejlepší marketing a nejrychlejší model. S těmi se ale bohužel na celostátním finále nepotkáme.

Po oba dva dny byl pro návštěvníky závodů připraven bohatý doprovodný program, v rámci něhož mohli např. shlédnout výstavu fotografií Martina Straky, vyzkoušet si závodní dráhu nebo se svézt na závodním trenažeru. Celý program vyvrcholil autogramiádou předních českých automobilových jezdců Jarka a Erika Janišových.

CELKOVÉ POŘADÍ NÁRODNÍHO KOLA MORAVY
(týmy podle celkového počtu bodů)

SPŠ Třebíč (Hellrider's)
Gymnázium Olomouc – Hejčín (Foxy Racing)
SPŠ Frýdek-Místek (Grande Joke)
ISŠA Brno (ISŠA Racing)
SŠP a hotelová Uherské Hradiště (Joker Team)
SPŠ Karviná (S - Speed F1 Team)

VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou ("Jahody")
SPŠ a VOŠ Brno (Sokolská 1)
SŠT Kouřílkova, Přerov (Maranello Racing Team)
SPŠS Olomouc (Fast Pistons)
SŠT Kouřílkova, Přerov (Banda z Kouřílky)
SŠP a hotelová Uherské Hradiště (Mc Taumakol)
SŠP a hotelová Uherské Hradiště (Megaboom)
SŠP a hotelová Uherské Hradiště (Moravia Industry F1 Team)

Cena za nejrychlejší model- GRANDE JOKE
Model týmu, jehož čistý čas (celkový čas bez reakčního času) byl nejrychlejší.

28.-29.3.2009 Národní kolo Čech, SPŠS A JŠ KOLÍN, Heverova 191
Národní kolo Čech proběhne v Kolíně, na půdě Střední průmyslové školy strojírenské a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky (SPŠS a JŠ Kolín), která do soutěže přihlásila nejvíce týmů v Čechách -3 týmy.

25.4.2009 Celostátní finále, PVA Letňany, Beranových 667
Celostátní finále dne 25.4.2009 bude součástí výstavy AUTO PRAHA 2009 (24.-26.4.2009) v Pražském veletržním areálu (PVA) v Praze – Letňanech, nabízející široké veřejnosti možnost seznámit se s komplexní nabídkou domácích i zahraničních automobilů a jejich příslušenství. Jedná se o největší výstavu tohoto typu v Čechách, vzhledem k loňskému zájmu se letos očekává návštěva okolo 100.000 lidí.

Jediným majitelem licence pro ČR a SR a organizátorem je společnost BPA sport marketing a.s.
Technickým partnerem poskytujícím podporu projektu je společnost 3E Praha Enginnering a.s.
Partnery projektu jsou: Metrostav, a.s., Škoda Transportation, s.r.o. a Moravská stavební – INVEST, a.s., STAVBY SILNIC A ŽELEZNIC, a. s.