Desetiletá SCC odstartovala : Payr s novým PRC ovládl Nürnburgring

Sports Car Challenge se na evropských autodromech drží již přes 10 let a získává stále na popularitě, hlavně pak v německy mluvících zemích. Celá série vznikla z nápadu Rakušana W. Pedrazzy, který měl zřejmě italské předky. Sám konstruktér těchto vozů uspořádal první závody Sports Car Challenge, tehdy ještě Austrian Euroserie, před více jak 10 lety a do podvědomí českých fanoušků prototypových závodů vstoupil při návštěvách této série v Brně a v Mostě. Několik vystoupení předvedla tato série po boku slavnější Interserie, která však dnes upadá do režie klubového závodění historických strojů.

Letos se Sports Car Challenge představila poprvé na okruhu Nürnburgring.

Na první letošní pole positions se postavil Wolfgang Payr s novým PRC BMW 3,0. Mezi 27 vozy ovládl kvalifikaci. Hned za ním stála však na roštu křehká ženy Kati Droste z Německa s vozem stejné konstrukce i pohonu. Ta startovala v nově vzniklém týmu Automotive 51, který má v plánu nasadit i dieselové motory. Počasí si dělalo, co chtělo. Navíc většina jezdců zkoušela na prvních závodech nastavení svých vozů, protože některé stroje vyjely z dílen prakticky neodzkoušené.

Králem prvního ze dvou závodů se stal Wolfgang Payr a i v této sezóně potvrdil, že se s ním musí počítat hodně vysoko. Druhé místo, dosti překvapivě, patřilo Bruno Küngovi ze Švýcarska. Stáj Equipe Bernoise nepatří mezi začátečníky v motorsportu a dokáže svým pilotům dát solidní zázemí. Celkově čtvrtá pak protnula pásku okruhu Nürnburgring Němka Kati Droste. Ve druhé divizi patřilo první místo Schultisovi na PRC 07 Honda CN, druhý dojel Thorsten Rüffer, který vyměnil Radical za Normu a tato změna mu jistě přišla vhod. Bronz putoval do rukou Němce Gerharda Müncha s další Normou ve startovním poli. Mezi vozy Crosslé, které měli v SCC premiéru, zvítězil Švýcar Feigenwinter. Nejlepší mezi GT vozy skončil v prvním klání Wallenborn na Porsche 996 Turbo.

Druhý závodní den silně pršelo, a tak jsme viděli pár zajímavých momentů Payr na čele pod tlakem Künga včas nezabrzdil, ale zůstal ještě na dráze. Jeho sok Küng se však ve třetím kole po piruetě poroučel do kačírku. Debutant Bahlsen ze Švýcarska ho napodobil a svůj stroj také vyprovodil ze závodní dráhy.

Po 5-ti kolech ovšem zábava skončila, protože byl vyvěšen červený prapor a jurry závod zrušila.

Další závod čeká Sports Car Challenge na belgickém okruhu ve SPA na přelomu Května a Června.