F3: Erik Janiš odstartuje v Norimberku ze sedmé řady

Výjimečně vyrovnaná a napínavá kvalifikace Euroserie F3 v Norimberku skončila pro Erika Janiše ziskem pozice v sedmé startovní řadě zítřejšího závodu. Český mladík z týmu Mücke Motorsport se v půlhodinové bitvě dlouho držel na příčkách v elitní desítce, nicméně nakonec mu patří místo čtrnácté. Osmadvacet závodníků z devětadvaceti se vešlo do jedné, jediné vteřiny.

Junior Mercedesu Benz prochází na městské trati Norisring premiérou, která pro něj začala poledním volným tréninkem. Erik v něm skončil dvanáctý, když jeho výkon měl po hodinové snaze hodnotu 49,838 sekund. V podvečerní kvalifikaci stihl odjet pětatřicet kol, během nichž se proti tréninku zlepšil až na 49,211.

Stejně jako předchozí boje, i víkendové jízdy bude možné sledovat v přímých přenosech motoristické televize SPORT 5 (www.sport5.cz). Sobotní závod se na obrazovkách objeví v 11.45, nedělní pak od 10.50.

Výsledky kvalifikace, volného tréninku ZDE

Erik Janiš: „Byla to dneska ale pořádná honička. Dlouho jsem byl v naprosté pohodě a všechno fungovalo bezvadně, ale v závěru jsem bohužel o dobré umístění přišel. Kvalifikace byla přerušená kvůli havárii kolegy Vietorise, který narazil do zdi a ulomil dvě kola. Před i po červené vlajce jsem byl většinou kolem čtvrtého, pátého místa, a když se blížil konec, najednou mi mechanici ukázali tabuli s číslem 18. S něčím takovým jsem vůbec nepočítal. Ačkoli jsem se potom ještě o něco zlepšil, na návrat mezi nejlepší to už nestačilo. Musím vše pořádně probrat s inženýrem, prohlédnout data. Asi ještě neumím v závěrech kvalifikací stoprocentně poskládat všechny sektory trati. Norisring, na kterém jsem poprvé, se mi rychle zalíbil. Nesmírně důležité jsou brzdné body na konci rovinek. Pro zítřek mám jediný cíl – dostat se do bodované osmičky.“

Peter Mücke: "Erikovi se sice nepodařila vysněná desítka, ale i přesto jsem spokojen. Vidím na něm postupné zlepšování a to je hlavní. V závěru kvalifikace Erikovi možná chyběla naprostá koncentrace, ale pracujeme na tom a určitě se i v této věci zlepší."