F3: Erik Janiš vybojoval sedmé místo a vyhrál mezi nováčky

Parádního výsledku dosáhl Erik Janiš v Barceloně. V prvním ze dvou víkendových závodů Euroserie F3 dojel sedmý, takže získal dva body. V hodnocení nováčků zvítězil a ve sledované tabulce ROOKIES poskočil ze třetího na druhé místo. Za lídrem je nyní pozadu o pouhý bod. Jezdec týmu Mücke Motorsport dnes startoval jako dvanáctý. Zítra bude vyrážet jako druhý, neboť prvních osm pilotů ze sobotního závodu nastupuje v neděli v opačném pořadí.

Dvacetiletému juniorovi Mercedesu Benz sice nevyšel ideálně start, nicméně vzápětí se to ukázalo jako plus. V prvních dvou zatáčkách krátké verze Katalánského okruhu se totiž nabouralo několik jezdců, kteří jeli před Erikem. Český mladík se po haváriích dostal na osmou příčku, z níž chtěl útočit výš. Po odpadnutí týmového kolegy Miky Mäkiho se rozhodl neriskovat a udržet sedmou pozici až do cíle.

Nedělní závod Euroserie F3 v Barceloně pustí přímo televize SPORT 5 (www.sport5.cz). Přenos začíná v 9.35.