Vyhledávání

FIA GT1: Engeho posádka v kvalifikačním závodě havarovala, ale skončila šestá.

FIA GT1: Engeho posádka v kvalifikačním závodě havarovala, ale skončila šestá.
GT1 - Po nehodě získal Tomáš Enge v Abu Dhabi osm světových bodů
 
Tomáš Enge a Alex Müller nastupovali do sobotního programu úvodního podniku FIA GT1 World Championship v Abu Dhabi s nadějemi na umístění na stupních vítězů. Bohužel česko-německá posádka v kvalifikačním závodě havarovala a v hlavním závodě se z posledního místa probojovala na konečnou šestou pozici.
 
 
Po vydařené kvalifikaci, ve které posádka ve složení Tomáš Enge – Alex Müller zajela čtvrtý nejrychlejší čas, startoval český jezdec po penalizaci posádky Nicky Pastorelli - Dominik Schwager ze třetího místa. Českému jezdci vyšel start na výbornou, ale již první zatáčka rozhodla o předčasném konci česko-německé dvojice v kvalifikačním závodě. „Po startu byl za mnou natěsnaný jeden z Nissanů. Já jsem se snažil jet co nejdéle vlevo, abych mu neumožnil útok. Bohužel jsem začal brzdit o něco málo později a na špinavém povrchu. Po smyku jsem zůstal uprostřed trati, kde do mě narazila další dvě auta,“ uvedl k incidentu Tomáš Enge.
 
Následně jsem pomalu dojel do boxů, kde jsem se společně s našimi mechaniky vrhl na opravu našeho vozu Aston Martin DBR9. Auto jsme dodělali pět minut před uzavřením pit lane před hlavním závodem. Chtěl bych celému týmu poděkovat, že nám svým nasazením umožnil start do hlavního závodu,“ okomentoval rušné hodiny mezi oběma závody liberecký závodník.
 
Do hlavního závodu, který se v Abu Dhabi jel mezi osmou a devátou hodinou večerní za umělého osvětlení, startoval Alex Müller ze sedmnácté pozice. Start se obešel bez kontaktů a německý jezdec projížděl cílem prvního kola již na třináctém místě. Po následujících deseti kolech se vůz Aston Martin DBR9 se startovním číslem 7 posunul díky chybám soupeřů o další dvě pozice vpřed.
 
V polovině hodinového závodu zamířil Alex Müller ke svým mechanikům, kteří vyměnili u britského speciálu pneumatiky, a německého jezdce vystřídal za volantem Tomáš Enge. Ten od začátku zajížděl jedno rychlé kolo za druhým a dojel před sebou jedoucího šestého Darrena Turnera (Young Driver AMR – Aston Martin), který s českým závodníkem v loňském roce tvořil posádku. „Po bezproblémové zastávce jsem se posunul na sedmé místo a rychle dojel jezdce přede mnou. Když se ale dostanete za nějaký vůz, hned ztratíte přítlak. Navíc se na zdejší trati nedá prakticky předjíždět,“ uvedl Enge.
 
Při povinných zastávkách v boxech došlo mezi vozy Ford GT #41 a Nissanem #20 na výjezdu ke střetu. Oba vozy byly následně penalizovány, z čehož těžil Tomáš Enge, který se posunul na šesté místo. Deset minut před koncem závodu se sjela čtveřice vozů bojující o třetí až šestou pozici. I když byl mezi jezdci minimální rozdíl, na předjížděcí manévry nedošlo. „Určitě to mohlo být v Abu Dhabi lepší, ale nakonec odtud odjíždíme s osmi body, což je více, než v loňském roce,“ dodal na závěr český jezdec.
 
Průběžné pořadí šampionátu FIA GT1 World Championship mezi jezdci vede posádka Clivio Piccione – Stef Dusseldorp (Hexis AMR – Aston Martin). Tomáš Enge s Alexem Müllerem se se ziskem osmi bodů z hlavního závodu zařadili na průběžné sedmé místo se ztrátou devatenácti bodů na první dvojici.
 
Světový šampionát vozů GT1 pokračuje druhým podnikem o druhém dubnovém víkendu (8. – 10. dubna 2011) na belgickém okruhu Zolder.
 
 
 
 
Výsledky hlavního závodu, Abu Dhabi 2011:
 1.
 Piccione-Dusseldorp
 Aston Martin
 1:00:02.053 hod
 2.
 Dumbreck-Westbrook
 Nissan
 + 0.474s
 3.
 Winkelhock-Basseng
 Lamborghini
 + 14.539s
 4.
 Hohenadel-Piccini
 Aston Martin
 + 15.296s
 5.
 Mucke-Turner
 Aston Martin
 + 15.934s
 6.
 Muller-Enge
 Aston Martin
 + 16.713s
 7.
 Wendlinger-Kox
 Lamborghini
 + 17.277s
 8.
 Martin-Makowiecki
 Ford
 + 22.053s

Průběžné pořadí šampionátu
naleznete ZDE
 
KALENDÁŘ FIA GT1 WORLD CHAMPIONSHIP 2011:
 25-26/03
 Yas Marina
 Abu Dhabi
 09-10/04
 Zolder
 Belgie
 07-08/05
 Algarve
 Portugalsko
 14-15/05
 Sachsenring
 Německo
 04-05/06
 Silverstone 
 Velká Británie
 02-03/07
 Navarra
 Španělsko
 16-17/07
 Paul Ricard
 Francie
 03-04/09
 Ordos
 Čína
 22-23/10
 Interlagos 
 Brazílie
 05-06/11
 San Luis
 Argentina
 
UŽITEČNÉ ODKAZY:
 Oficiální stránky týmu Young Driver AMR      
 Agentura BPA sport marketing
 Oficiální stránky Tomáše Engeho
Oficiální stránky Alexe Müllera
Oficiální stránky Darrena Turnera
Oficiální stránky Stefana Mückeho
 Oficiální stránky týmu Fischer Racing
 Oficiální stránky šampionátu FIA GT1
 
 

Fotogalerie

Tomáš Enge s Astonem v Abu Dhabí 2011

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu