Finále European Sports Car Challenge 2008 se jelo v Německu

European Sports Car Challenge zakončilo sezónu v Německu

V divizi první bylo před posledním klání Sports Car Challenge dost rušno. Ovšem rozhodlo úmrtí v rodině Wolfganga Payra, který se kvůli tomu nezúčastnil posledních závodů. Trochu smutný titul tak putoval do náruče Němce Gerda Beisela s prototypem Norma CN4 Nissan. V první jízdě skončil až na chvostu pole divize 1, ale druhou jízdou vše odčinil, když skončil hned za Pedrazzou.

Závodům divize 1 určoval tempo právě Pedrazza s PRC BMW, který ale jinak v sezóně absolvoval pouze dva víkendy. V konečném účtování mu patří šesté místo. V první jízdě se také druhým místem blýskla Švýcarka Hungebühler ze stáje Zele Racing. Svým startem okořenili pole Mitländer, Kohler a Fischer. Na konci sezóny uzmul několik bodů jezdec Güllert s prototypem Radical. Tomu paří až šestnáctá příčka v divizi 1, určené pro vozy nad 2000ccm3.

Druhou divizi, pro prototypy do 2000ccm3 vyhrál celkově Němec Thorsten Rüffer na voze Norma M20 Honda CN. Tento pilot mnohé překvapil, protože před touto sezónou by na něj nikdo nevsadil ani zlámanou grešli. Jeho přechod z prototypu Radical do Normy slavil úspěch. To mrzí hlavně druhého Schultise, který se těšil, že titul bude patřit právě jemu, když před sezónou přešli někteří jezdci do silnější divize.

Oba závody na Hockenheimu patřili právě pozdějšímu vítězi Rüfferovi. Až třetí skončí v hodnocení sezóny Gerhard Münch, který po odchodu Haberkorna měl být tahounem druhé divize. S vozem Crosslé Ford si pro šesté místo celkově dojel Švýcar Grau a pro jeho retro prototyp Crosslé to znamená velký úspěch, když závodil po boku mnohem mladších strojů. Velmi dobrý výkon podal také nováček Sigmar Pfeiffer s prototypem PRC Honda, kterého může těšit páté místo v celkovém pořadí divize 2.

V divizi třetí bylo rozhodnuto už předem, ale své vítězství dvojitou výhrou zpečetil Jürgen Bender s vozem Porsche 996 GT3. Startovaly však jen první tři vozy v klasifikaci divize 3.