Interserie Sprint Challenge 2010: letos slaví již 40 let své existence

Jim Clark Revival na Hockenheimu ověnčil Wagnera s Arrowsem F1

Úvodní dějství má za sebou o tomto víkend Interserie Sprint Challenge, která letos slaví již 40 let své existence. Vítězství v úvodních dvou jízdách si odvážejí z Hockenheimringu navrátilec Arnold Wagner a Švýcar Philipe Chuard. Na německém okruhu se Interserie opět spojila s rakouským pohárem Austria F3 Cup, a tak se na startu sešlo plných 32 monopostů.

Interserie navštívila při svém prvním letošním klání okruh Hockenheimring, kde se konal historický meeting na počest bývalého závodníka Jima Clarka. Arnold Wagner z Německa se do Interserie vrátil, když před tím zkoušel Porsche Cup, a také Sports Car Challenge. Ovšem nevrátil se se starým Reynardem F3000 Cosworth, nýbrž s hodně výkonnou technikou v podání monopostu Arrows F1 s motorem Asiatec.

Randlshofer mu byl s formulí ze světové série formule Renault jen slabým soupeřem a Milavec s dalšími se věnoval sérii EuroBoss, kde poměřili síly s ostatními vozy F1, či Indycar. Wagner tedy v úvodním jízdě zvítězil, když s více jak minutovou ztrátou dorazil do cíle Luis Da Silva s Dallarou F3 Mercedes. Ten zvítězil v rakouském poháru Austria F3 Cup, který se na Hockenheimringu jel jako součást Interserie Sprint Challenge. Do kvalifikace zavítal i prototyp BAT Chevrolet, ale při závodech jsme H. J. Kraga z Dánska nakonec neviděli.

Druhému závodu kralovali jezdci Austria F3 Cupu, když vítěz prvního závodu závod nedokončil. Zvítězil Švýcar Chuard, před Sandro Zellerem a Francesco Lopezem z Itálie. Nejlepším jezdcem Interserie pak byl Thomas Conrad na Tattus Renault, který skončil celkově na páté příčce.

Během víkendu bylo na Hockenheimu velmi rušno, startovali zde také jezdci z EuroBoss, FIA Lurani Trophy, Orwell Supersport Cupu, či FIA Historic Formula One. K vidění taky byly skvosty McLaren M8F Němce Petera Hoffmana, Porsche 908 Manfreda Freisingera, Benneton B197 Klaase Zwarta, a nebo také McLaren MP4/1B známého jezdce Bobby Verdona Roe, který se kdysi proháněl v seriálu FIA GT. Další závod nás čeká v severočeském Mostu.