Vyhledávání

Jan Charouz odkroužil na okruhu Yas Marina dalších dvaaosmdesát kol s formulí 1.

Jan Charouz odkroužil na okruhu Yas Marina dalších dvaaosmdesát kol s formulí 1.

Jan Charouz se ve čtvrtek věnoval vývoji monopostu týmu Lotus Renault GP

Ve čtvrtek se na okruhu Yas Marina Circuit odehrál poslední den testů nováčků Formule 1. Jan Charouz v něm usedl do monopostu týmu Lotus Renault GP a v rámci 82 kol zajel nejrychlejší čas s hodnotou 1:44.470 min.

Jan Charouz odkroužil na okruhu Yas Marina Circuit dalších dvaaosmdesát kol. Ve čtvrtek se český jezdec posadil do monopostu týmu Lotus Renault GP, pro který v dopoledních hodinách sbíral data o aerodynamice, kterou britská stáj pro nadcházející sezónu vyvíjí. V odpoledních hodinách navíc čtyřiadvacetiletý závodník okusil pneumatiky Pirelli se specifikací pro příští ročník Formule 1.

Během dvaaosmdesáti kol, tedy čtyř set a padesáti pěti kilometrů, zajel Jan Charouz čas s hodnotou 1:44.470 min, což vyneslo českému jezdci desáté místo ve finálovém dni testů nováčků Formule 1. Cílem dnešního dne však nebylo zajet co nejrychlejší kolo, ale tým Lotus Renault GP se zaměřil především na vývoj monopostu, když si inženýři u českého jezdce pochvalovali především jeho zpětnou vazbu.

Jan Charouz: „Opravdu jsem si dnešní den užil. Hlavní prioritou dnešního dne bylo vyzkoušet některé nové díly a pneumatiky, což se nám podařilo. Dnes jsem odkroužil hodně kol, což je pro mě jenom dobře. Jsem rád, že jsem dostal důvěru ve vývoji nových komponentů, které jsme testovali dopoledne. V odpoledních hodinách jsme zkusili zajet pár rychlých kol, ale nepodařilo se mi dosáhnout takových časů, jaké bych si představoval. Musím se ještě zlepšit, ale v dlouhých jízdách jsem zajížděl konzistentní časy, což je dobré. Chtěl bych moc poděkovat týmu Lotus Renault GP za tuto příležitost. Jsem rád, že jsem si mohl vyzkoušet také DRS a KERS. Jsem z dnešního testu opravdu potěšený.“

Technické poznámky Alana Permaneho k čtvrtečnímu programu Jana Charouze: „Jan dopoledne strávil hodně času na trati, protože sbíral data ohledně aerodynamiky, o které se toho potřebujeme dozvědět mnohem více. Na druhou stranu měl možnost pracovat a poznávat pneumatiky Pirelli. V odpoledních hodinách měl Jan na programu seznamování s vychytávkami monopostu R31 a pro Pirelli testoval pneumatiky pro nadcházející sezónu. Navíc si vyzkoušel několikrát zastávky v boxech.“ Výsledky testů mladých jezdců F1 – 17/11/2011
1.

Jean-Eric Vergne

Red Bull

1:38.917 min


2.

Sam Bird

Mercedes GP

1:40.897 min


3.

Jules Bianchi

Ferrari

1:41.347 min


4.

Olivier Turvey

McLaren

1:41.513 min


5.

Max Chilton

Force India

1:41.575 min


6.

Esteban Gutierrez

Sauber

1:42.049 min


7.

Mirko Bortolotti

Williams

1:43.277 min


8.

Kevin Ceccon

Toro Rosso

1:43.686 min


9.

Alexander Rossi

Lotus

1:44.283 min


10.

Jan Charouz

Renault

1:44.470 min


11.

Stefano Coletti

Toro Rosso

1:44.545 min


12.

Nathanael Berthon

HRT

1:45.839 min


13.

Robert Wickens

Virgin

1:45.934 min


14.

Charles Pic

Virgin

1:46.348 min
Oficiální stránky Jana Charouze www.jan-charouz.cz


Oficiální stránky týmu LRGP www.lotusrenaultgp.com

Oficiální stránky okruhu www.yasmarinacircuit.com


Agentura BPA sport marketing www.bpa.czMilan Bydžovský
PR/Media Manager

 

 

Fotogalerie

Testy Čecha Jana Charouze s formulí 1 na okruhu Yas Marina

listopad 2011, doto týmu

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu