Vyhledávání

Jarní Brno 2010: Závada za pár korun zastavila hezky rozjeté Ferrari 430 Scuderia GT3

Skvělá rychlost ale také smůla Dana Želinského v Jarní ceně Brna

Vynikající kvalifikace, parádní start, ale pak pořádná porce smůly. Taková byla víkendová Jarní cena Brna pro Dana Želinského z týmu Greyhound Star Moto Racing.

Technická závada způsobila, že s kolegy, Slovákem Jankem Danišem a polským jezdcem Maxem Stancem, nebyli ve tříhodinovce královské třídy MMČR, Divizi 4, klasifikováni.

V kvalifikaci přitom mezinárodnímu triu s vozem Ferrari 430 Scuderia GT3 patřila pátá příčka absolutně a třetí mezi vozy Grand Turismo. Před nimi stála jen výkonnější monstra DTM.

Jednadvacetiletý Želinský byl v měřeném tréninku z posádky nejlepší, když se na páté místo dostal osobním rekordem 2:00,258. „Potvrdila se tak naše předpověď, že auto bude rychlejší než konkurenční vozy stejné značky,“ říká Želinský.

Sobotní tříhodinovku rozjížděl ferrari „Chrtí stáje“ Daniš. Skvěle odstartoval, vytvořil si bezpečný náskok a vydal se do boje o třetí příčku. Ve třetím kole však musel k mechanikům, u kterých bohužel zůstal více než hodinu.

„Nevydržela hydraulika. Odešla jedna hliníková součástka za doslova pár korun. Oprava byla ale složitá a tudíž i dlouhá,“ popisuje závadu nového vozu Rudolf Želinský, týmový manažer.

Po dlouhé pauze se vůz vydal znovu na trať, měl před se sebou ještě dobrou hodinu. Už nešlo o bitvu, stáj využila zbytek závodu k testování. „Ztráta byla už tak velká, že jsme na nějaký výsledek nebo snad body nemohli ani pomyslet,“ líčí Želinský mladší. „Ale stihli jsme ujet bezmála padesát kol, což bylo pro test spolehlivosti vozu velmi důležité. Vůz pak již fungoval výtečně.“

První mistrovský víkend české okruhové scény ozdobil také nový formulový šampionát Auto GP s vybranou jezdeckou společností. Do Brna přijel expilot F1 Giorgio Pantano, současný testovací jezdec Renaultu F1 Jan Charouz nebo také jedna z legend, Francouz Patrick Tambay vítěz dvou Velkých cen formule 1. Dorazil jako doprovod syna Adriena.

Úplné výsledky Jarní ceny Brna najdete na www.brno-circuit.com

 
MMČR Divize 4 bude pokračovat 14. Až 16. května v Mostě. „Máme rychlost, vyrovnanou posádku, a tak jen doufat, svou porci smůly jsme si již vybrali, a že se k nám přikloní to závodnické štěstí…‘‘ dodávají jedním hlasem členové stáje Greyhound Star Moto Racing.

Greyhound Media
Greyhound Team: www.cgdf.cz
Max Stanco: www.stanco.pl
Janko Daniš: www.flex-motorsport.com

Kalendář vytrvalostního MMČR Divize 4 2010
23.-25. 4. Brno€
14.-16. 5. Most
04.-06. 6. Most
06.-08. 08 Most
20.-22. 08 Slovakiaring Potoň
24.-26. 09. Brno
22.-23. 10 Brno

PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share