Junioři na dvanáctihodinovce v Brně.

dovolte mi informovat vás o průběhu a výsledku našeho Juniorského týmu při prvním ze závodů Amatérského Le Seriálu 2011 - dvanáctihodinovce v Brně.

První letošní závod má za sebou náš Vonka Racing Junior tým. A byl to závod se vším všudy, tedy bohužel i „se šroubováním“. Na start prvního závodu se postavilo celkem 26 vozů rozdělených do 5 divizí. My jsme na tuto brněnskou dvanáctihodinovku nasadili 2 vozy BMW M3. Modrý vůz obsadila posádka s matadory Kudlovými – Romanem a Nikolou, Jan Vonka a Zbyněk Čurda, který loni hájil barvy druhého, fialového týmového vozu. V něm ho vystřídal Dan Zachoval a jeho ostatními týmovými kolegy byli Petr Šiška, Jiří Dolina, Zdeněk Čurda, Jakub Vondráček a Klára Mladá s Janem Vonkou.

Obě posádky si vedly velmi dobře, ale technické problémy se nám bohužel nevyhnuly. Nejdříve se v boxu mimo stanovený čas objevila Fialka s vysypaným ložiskem předního levého kola. Brzy po výměně celého náboje kola se v boxu objevilo i naše druhé BMW, tentokát s ulomeným kulovým čepem. I tento broblém se podařilo relativně rychle odstranit a oba vozy pokračovaly v jízdě.

Ke konci dlouhého dne pak Fialce začala prokluzovat spojka a už se nedalo mluvit o závodění. Přesto první závod sezóny hodnotíme kladně. Modré BMW projelo cílem na 5.místě a Fialka na 6. místě (D4). Do celkového hodnocení šamopionátu nám tedy přibylo 9, resp. 8 bodů.

Na další závod Amatérského Le Seriálu si musíme počkat až do 7.7., kdy navštívíme Slovakiaring.

V případě zájmu o zážitek tohoto rázu nás neváhejte kontaktovat!