Vyhledávání

Le Mans: Pergl, Vasiljev a Kostka nakonec kvalifikační limit splnili !

Robert Pergl, Alexej Vasiljev a Tomáš Kostka splnili kvalifikační požadavky pro sobotní start ve čtyřiadvacetihodinovém závodu Le Mans, ačkoliv oba úvodní dvouhodinové bloky měly hodně akční průběh, který donutil Convers MenX tým změnit veškerý naplánovaný středeční program.

Pořádně akční začátek přinesl první kvalifikační den v Le Mans. Program dne ovlivnilo počasí i nehody. První kvalifikační dvouhodinovka byla zhruba na hodinu přerušena po hrozivě vypadající nehodě JLOC Lamborghini, vzápětí se na části okruhu u Mulsanne a Indianapolis silně rozpršelo.
 
Za daných podmínek bylo zajistit pro všechny jezdce splnění kvalifikačního minima 115% nejlepšího času v dané třídě pro případ, že by ve čtvrtek pršelo. Po první kvalifikaci měl daný limit splněný pouze Pergl, protože Vasiljev a Kostka se na trať dostali až ve chvíli, kdy podmínky neumožňovaly rychlé časy.
 
Ve druhé části kvalifikace proto všichni tři jezdci absolvovali povinná tři noční kola, a Kostka s Vasiljevem pak na osychající trati zajeli ještě potřebný kvalifikační čas.
 
Pokud bude ve čtvrtek sucho, tým očekává výrazné zlepšení časů všech tří jezdců a vylepšení pozice na startovním roštu.

 
MENX
 

Fotogalerie

Le Mans 2007 a Češi objektivem Martina Straky

foto Martin Straka, BPA

Další fotografie 1 2

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu