Mičánek Motorsport na německém Hockenheimringu opět se čtyřmi vozy a opět úspěšně

Mičánek Motorsport opět na stupních vítězů

V termínu 27.-29. května proběhl na německém Hockenheimringu druhý závod seriálu Porsche Super Sport Cup. Tým Mičánek Motorsport se představil opět se čtyřmi vozy a vedl si velmi úspěšně. V sobotním závodě obsadil Tomáš Mičánek v absolutním pořadí po velmi tuhém boji a v konkurenci čtyřiceti vozů v absolutním pořadí druhé místo. Po projetí cílem byl po sporném rozhodnutí ředitele závodu ( za údajné opakované přejetí bílé čáry v první zatáčce po startu) penalizován 30-ti sekundami a tato penalizace ho posunula na absolutní čtvrté místo ( svoji třídu vyhrál).

Zvítězil Kostantinov Dimitrov, před Häringem Jürgenem a Wiedekingem Wendelinem. Frank Mirzoev ve třídě Sport Cup předvedl velmi vyrovnaný a soustředěný výkon a poprvé ve své kariéře si odnesl pohár za třetí místo ve své třídě. "Létající doktor" Josef Šmarda v disciplíně PZ-Trophy obsadil v konkurenci 36 vozů velmi solidní 17. místo, což bylo dobrým příslibem pro nedělní závod. Nedělní závodní den odstartoval opět Tomáš, po startu se dostal na druhé místo a musel odolávat silnému tlaku soupeřů. Po kolizi vozů v osmém kole musel vyjet Safety Car, takže se celé pole srazilo a začínalo se znovu.

Tomáš si svou pozici nekompromisně ohlídal a dokončil závod na druhém místě. Zvítězil opět D. Konstantinov a na třetím místě dojel J. Häring. Ze čtyř závodů to byly Tomášovy třetí stupně vítězů v absolutním pořadí. Frank potvrdil stoupající výkonnost a zlepšil svoje sobotní umístění ještě o jednu příčku a skončil ve své třídě druhý. J. Šmarda zvolil pro nedělní závod špatnou taktiku a po ne příliš vydařeném závodě skončil na 31. místě.

Posledním závodem tohoto víkendu byl vytrvalostní dvouhodinový závod. Ve stabilní posádce J. Mičánek - T. Pivoda došlo pro tento víkend ke změně z důvodu maturitních zkoušek T. Pivody. Pro tento závod ho nahradil T. Mičánek a bratrská dvojice obsadila v absolutním pořadí 22 aut celkové šesté místo a vyhrála svoji třídu. Vítězem vytrvalostního závodu se stala dvojice Häring- Konstantinov před Heyrowsky - Aka a Hageleit- Frirsch, všichni Porsche 997 GT3 R.

Tímto výborným výsledkem byl uzavřen celý závodní víkend, který skončil bez větších šrámů, a celý tým se začne po krátké pauze připravovat na další závody, které se pojedou v na nově otevřeném Red Bull Ringu v Rakousku.