Mostecké vítězství pro Duck Racing Team a Dana Suchého a jeho BMW M3 GTR

Mostecké vítězství pro Duck Racing Team!

V civilu nenápadný a usměvavý, za volantem okruhového speciálu BMW M3 GTR velmi bojovný a stejně tak úspěšný. I tak by mohla znít stručná charakteristika brněnského jezdce Dana Suchého, který soutěží v barvách Duck Racign Teamu. V pátek předvedl na trati neuvěřitelnou stíhací jízdu, která skončila 1. místem ve sprintu do 3500 ccm3. Nejprve se po startu propadl až na konec pole a na dobré umístění se tak dalo jen těžko pomýšlet. Dan to ale nevzdal a po velmi bojovném výkonu a chybách některých soupeřů, se doslova probil na první pozici.

Jeho týmový kolega Petr Kačírek dojel do cíle na 4. místě, a to po velmi těsných bojích s Vacíkem (Ferrari). Když se dva perou, třetí se raduje...   To platilo v tomto případě stoprocentně, neboť na 2. místě skončil Mičánek (Porsche), když v posledním kole dojel soupeřící duo Kačírek-Vacík a na cílové rovince oba předjel.

Vytrvalostní sobota pak byla pro Petra Kačírka a Dana Suchého vyloženě smolná. Společně startují do vytrvalostních závodů a stabilně zajíždějí velmi slušné výsledky. Tentokrát však pro ně závod skončil Petrovým výletem do kačírku. Tomuto předcházel start závodu za safety carem, a to z důvodu velmi silného deště. Petrovi se do auta dostala voda, zamlžila se všechna skla a ani větrák vůbec nepomáhal. Situace se nezlepšila ani po zastávce v boxu a to byl pro BMW se startovním číslem 28 konec sobotního vytrvalostního závodu.

V nedělním sprintu si pak Duck Racign Team vybojoval další cenné body za 3. a 5. místo. Petr Kačírek měl výborný start. Hned v první šikaně po startu, se mu podařilo venkovní stopou předjet všechny vozy před ním a dostat se tak až na 2. místo za Michla. O toto umístění jej sice v krátkém souboji připravil Mičánek, ale konečný bronz již před Bezákem a Vacíkem uhájil. Dan Suchý dojel na 5. místě a Rober Lucák pro poruchu motoru tentokrát ze závodu odstoupil.