Nědělní závod NF v Mostě: vyhrál Tomáš Chabr jun., druhý skončil Petr Trnka

Nedělní program Mezinárodního mistrovství České Republiky DIVIZE 3 na Autodromu Most začal raním warm-upem, ve kterém byl nejrychlejší Pavel Machulda (HKC v ACˇR) časem 1:38,953 o pět desetin druhá byla Gabriela Jílková (FormulaStar klub v AČR) 1:39,462. Antonín Sus (Antoni´n Sus - FRAS MOTORSPORT) ve warm-up zajel třetí čas s hodnotou 1:39,979. Do warm-upu nezasáhl ani jeden jezdec stáje Chabr Motorsport Klub v AČR, v týmu stále ještě řeší problém zadních křídel monopostů.

Mezi ranním warm-upem a startem odpoledního závodu se radikálně změnilo počasí. Nad mosteckým okruhem se zatáhla obloha a začalo silně pršet. V jedné chvíli byl déšť tak intenzivní, že jedna z předchozích formulových sérií byla zastavena. Nicméně před startem Mezinárodního mistrovství České Republiky DIVIZE 3, který se jel společně se švýcarským šampionátem Formule Lista a který byl plánován na 14:45 hod., pršet přestalo. Přesto všichni závodníci na startovní rošt najeli na mokrých pneumatikách i když některé týmy měly obavy o jejich nadměrné opotřebení ke konci závodu.

Vlastní start závodu proběhl bez nejmenších problémů a kolizí. Ovšem již v retardéru bylo vše jinak, Tomáš Chabr (Chabr Motorsport Klub v AČR) se dostal do sevření dvou hostujících pilotů Formule Lista přičemž jeden z nich manévr nezvládl a vrazil do vozu Tomáše Chabra tak nešťastně, že mu zlomil spojovací tyč řízení a vyřadil ho ze závodu. Situace v retardéru využil Tomáš Chabr jun. (Chabr Motorsport Klub v AČR) a ujal se vedení v závodě.

Traťoví maršálové měli velký problém odstranit vůz Tomáše Chabra z trati, proto musel vyjet safety car, který se na trati zdržel tři kola než byl vůz v místa havárie odklizen. Na konci třetího kola byl závod restartován. Tomáš Chabr jun. zvládl restart naprosto bravurně a nedal nikomu ze soupeřů šanci se přiblížit.

Restartu také využili Petr Trnka (AK ECCE HOMO Šternberk) a Gabriela Jílková (FormulaStar klub v AČR), kteří předjeli dva své soupeře a usadili se na druhém, respektive třetím místě celkového pořadí.

Fantastický závod zajel Lukáš Hanžl (FormulaStar klub v AČR), který startoval ze 14 pozice a cílem pátého kola projížděl na pozici sedmé a na konci sedmého kola již byl za vedoucí trojicí na čtvrtém místě i když trošku osamocen. Na vedoucí trojici ztrácel okolo dvaceti vteřin a sám měl před svými pronásledovateli podobný náskok.

Souboje o pozice probíhaly i v druhé polovině startovního pole, kdy po polovině závodu se na páté pozici usadil Antonín Sus (Antoni´n Sus - FRAS MOTORSPORT), za ním na šesté pozici jel Michal Hrásek (FormulaStar Klub v AČR), který startoval z poslední devatenácté pozice na startovním roštu. Pořadí na dalších místech: sedmý Václav Koudela (Chabr Motorsport klub v AČR), Pavel Machulda (HKC v ACˇR) a Silvestr Ulmann (ELSEV s.r.o.).

Rozestupy mezi vedoucí trojicí Chabr, Trnka, Jílková se měnily kolo od kola, v jedné chvíli to vypadalo, že se schyluje k boji o pozice, ale z toho se rozestupy zvětšily.

V posledním kole zmobilizoval všechny síly Petr Trnka s cílem předjet Tomáše Chabra jun. a uzmout mu tak možnost získat víkendové "double", ovšem Tomáš Chabr jun. svou precizní jízdou na domácí trati nedal Petru Trnkovi žádnou šanci a cílem projel s náskokem 0,9 sec. první. Třetí cílem projela již se ztrátou 10 sec. Gabriela Jílková. Na čtvrtém místě projel cílem Lukáš Hanžl, který si tak spravil chuť z nepovedeného sobotního závodu.

Pořadí na stupních vítězů Mezinárodního mistrovství České Republiky DIVIZE 3 i České trofeje bylo naprosto totožné na stupínek nejvyšší vystoupil Tomáš Chabr jun. druhý skončil Petr Trnka a třetí Gabriela Jílková.