Otec a syn Chabrovi ovládli první víkendový závod NF

Jezdci týmu Chabr Motorsport ukazují, že jsou v Mostě doma. Otec a syn Chabrovi nejprve opanovali oba kvalifikační tréninky a později ovládli i první víkendový závod.

První senior, druhý junior
Páteční resp. sobotní kvalifikační trénink, na pátý závod letošního ročníku Mezinárodního mistrovství České Republiky DIVIZE 3, ovládli jezdci chomutovského týmu Chabr Motorsport Klub v AČR, Tomáš Chabr a jeho syn Tomáš Chabr junior. Tomáš Chabr dominoval pátečnímu tréninku, když vyhrál s časem 1:38.029, před aktuálně nejrychlejší ženou české okruhové scény Gabrielou Jílkovou (1:38.412/FormulaStar Klub v AČR) a Tomášem Chabrem jun (1:38.429).

Sobotní kvalifikační část pak vyhrál s časem 1:37.118 Tomáš Chabr jun, za kterým se ve výsledcích seřadili Tomáš Chabr sen. (1:37.368) a Pavel Machulda (1:38.870) z týmu HKC Racing, který si v Mostě odbývá svou závodnickou premiéru na velkém okruhu. Čtvrtý nejrychlejší čas zajel Petr Trnka (1:39.397) z týmu AMK Ecce Homo Štenberk a pátou nejrychlejší byla Gabriela Jílková, jejíž hodnota nejrychlejšího kola byla 1:39.849.

V součtu to pak znamenalo první řadu na startu sobotního závodu pro Tomáše Chabry, druhou pro Gabrielu Jílkovou a Pavla Machuldu. Ze třetí řady pak do závodu startovali Petr Trnka a Antonín Sus (1:39.706/Antonín Sus).

Chabr, Chabr, Machulda ...

Takové pořadí panovalo po průjezdu první zatáčky a vydrželo bez jakékoliv změny až do cíle. Startovní pole DIVIZE 3 rozšířila švýcarská formulová série Formula Lista Junior a divákům se tak představilo téměř dvacetičlenné startovní pole. Na zhasnutí červených světel nejlépe zareagovalo právě již zmíněná trojice (připomeňme, že Tomáš Chabr a Pavel Machulda využívají ve svých formulích motory o objemu 1.4, zatím co zbytek startovního pole startuje s motory 1.0), která se do první zatáčky přihnala na špici celého pole, následovaná dvojicí švýcarských bavoráků a triem Gabriela Jílková, Antonín Sus a Petr Trnka.

"Start se mi opět vůbec nepovedl. Zaspala jsem a pak se mi již nepodařilo se dostat do ideální stopy", těmito slovy komentovala svou úvodní ztrátu vedoucí žena průběžného pořadí Gabriela Jílková.

Antonín Sus však musel záhy odstoupit a do bojů o pódium v kategorii Česká trofej se zapojil další jezdec týmu FormulaStar Lukáš Hanžl. Ten si však při svém domácím závodě vybírá svou porci smůly plnými doušky. Po nevydařených kvalifikacích přišlo v úvodní šikaně čtvrtého okruhu drobné zaváhání, které mělo za následek hodiny a následný propad až na poslední pozici.

"Nevím co přesně se tam stalo, jel jsem ve stopě a nejedno jsem se točil a skončil v trávě mimo trať. Naštěstí se mi podařilo udržet motor v chodu a tak jsem mohl pokračovat v závodě, nicméně všechny naděje na dobrý výsledek byly v ten moment pryč," dodává k dnešnímu závodu Lukáš Hanžl.

Druhé místo v kategorii Česká trofej nakonec vybojoval Petr Trnka, za kterým projela cílem Gabriela Jílková a Silvestr Ulmann z týmu ELSEV.

Sedmou pozici nakonec před stíhajícím Hanžlem uhájil Michal Harásek (FormulaStar) a na devátém místě byl klasifikován jediný pilot s formulí poháněnou motorem Škoda Václav Koudela z týmu Chabr Motorsport.

Autorem nejrychlejšího závodního kola se stal Tomáš Chabr, který ve druhém kole zajel čas 1:38.423.

Nedělní program DIVIZE 3 bude na autodromu v Mostě pokračovat ranním warm-upem (9:40) a odpoledním závodem, jehož start je naplánován na 14:30.