Palmimotorsport sJakubem Horákem ve francouském Dijónu

Team Palmimotorsport se v předcházejícím víkendu zúčastnil s jezdcem Jakubem Horákem závodu ve francouském Dijónu,který se jel jako 1 závod Švýcarského poháru formule Renault.
Slunečné počasi připravilo zajimavý víkend pro 32 účastníků poháru a dalších formulových tříd francouského mistrovství.

Team Palmimotorsport bude startovat jen na některých závodech a starty bere jako přípravu pro naše mistroství a získávání nových zkušeností.
Slunečné počasí však připravilo pro týmy velký problém v podobě životnosti letošních pneumatik.Pneumatiky se přehřívali což týmům způsobovalo velké problémy v podobě separovaných běhounů pneumatik.

Z tohoto důvodů i Jakub musel v průběhu 1 závodu odstoupit.Do cíle dojelo jen 10 jezdců a závod byl předčasně ukončen.Tento problém nevyřešilo ani zkrácení druhého závodu ani návrh na možnost startu na starých loňských pneumatikách.

Týmu palmimotorsport se podařilo pro druhý závod formuli dobře nastavit,i když se nepodařilo odstranit malé snížení otáček na top speedu se kterým se tým potýkal celý víkend a Jakub zajel výborný 17. kvalifikační čas se ztrátou 1,5 sec na nejrychlejšího.(na tento čas měl Jakub jen 2 kola z důvodu životnosti pneumatik!!)
V průběh závodu však ovlivnily umístění nakonec pneumatiky a problém s max.výkonem.Jakub tak dojel na 20 místě.

Pro team to byla dobrá zkušenost před 1 závodem v Mostě a potvrzení vzrůstající úrovně Jakuba Horáka,který si vyzkoušel závodit ve vyrovnaném a silně obsazeným startovním polem.