Panoniaring : Vítězem novinky Carpathian cupu je český tým Palmimotorsport

Vítězem Carpathian cupu je tým Palmimotorsport

Při automobilových závodech v maďarském Panoniaringu se jel ve dvou dnech 4.a 5.9.předposlední závod Intersérie.Při tomto závodě se taky jel poslední závod nově vzniklého poháru Carpathian cupu s vozy formule Renault 2.0.

Pro tým byla velmi úspěšná již kvalifikace.Za hustého deště vyhrál absolutně,ale i suverénně Jakub Horák před rakušanem Ledermaierem (1,5sec.) a týmovým kolegou Davidem Palmim (2,5sec.)všichni s vozy Renault 2.0.Tým deklasoval ostatní vozy jako F3,formule Master i dvě formule 3000 divize 1!!

V sobotním závodě za mokra se od začátku ujal vedení a potvrdil“ pole position“ Jakub Horák.Po startu se David Palmi zařadil na třetí pozici, až do doby ,kdy jezdci dojeli pomalé prototypy PRC Opel o kolo.Při předjíždění však němečtí jezdci nerespektovali modré vlajky, a David na to doplatil „hodinami“.Propadl se na 7.pozici s velkou ztrátou.Velmi dobrou a trpělivou jízdou se mu však podařilo v předposledním kole dojet a předjet několik soupeřů s vozy Renault a ukončit závod na 3.místě mezi Renaulty a 4.absolutně

.Jakub Horák suverénně zvítězil .Bohužel sportovní komisař se rozhodl Jakuba penalizovat o 30 sec. za předjíždění jezdce o kolo zpět na žlutou vlajku .
Je nutno podotknout ,že Jakub nezískal žádnou výhodu měl již 5-ti sec.náskok .Po závodě si jezdec ani neuvědomoval chybu při předjíždění jezdce o kolo.Bohužel,pravda byla asi na straně sportovního komisaře a za chyby se platí.

Za dvě hodiny se jela druhá kvalifikace na večerní druhý závod,ale již na suchu.
Jakub Horák opět zajel mezi Renaulty nejrychlejší kolo a kvalifikoval se na 4.místě absolutně.Bohužel kvalifikaci musel předčasně ukončit pro technický problém přehřívání motoru.Davidu Palmimu druhá kvalifikace nevyšla . Zajel 7.kvalif.čas.Na začátku kvalifikace přílišnou snahou udělal ve třetím kole hodiny. Následovalo depo,nové nastavení,ale i časová ztráta. Při novém nastavení se mu nepodařilo zajet optimální kolo.Ze dvou kol však v posledním velmi rychlém kole v nájezdu na cíl.rovinku opět udělal hodiny.

Ve druhém závodě musel Jakub odstoupit s techn.problémem,který se po kvalifikaci v krátkém čase před závodem nepodařilo týmu odstranit .Naopak velmi dobře zajel David.
Po startu se dostal ihned na třetí pozici.Byl však v průběhu závodu na konci rovinky předjet Ledermairem.Pasivní jízda Ledermaiera však Davida nevyvedla z míry a tři zatáčky před cílem David venkem Ledermaira předjel a vyhrál tak formule Renault.Tímto umístěním se tak dostal na první místo a zvítězil v Karpathyan cupu před týmovým jezdce Horákem a třetím Ledermairem.

Za 14 dní bude David startovat v Brně ,kde by chtěl ukončit vítězstvím i Český šampionát s národní formuli.Jakub by měl startovat s formuli Renault za tři týdny v Monze.