PC: Giulio Glorioso zvítězil i ve druhém závodě, v NF zvítězil Ondřej Loukota a má titul

Glorioso vyhrává i druhý brněnský závod

Giulio Glorioso zvítězil i ve druhém brněnském závodě, v Národní Formuli zvítězil Ondřej Loukota a definitivně tak získal mistrovský titul.

I poslední letošní závod Mezinárodního mistrovství České Republiky se stal kořistí italského pilota Giulia Gloriosa (FormulaStar Klub v AČR / Gloria C8F). Glorioso, který startoval z šesté pozice na roštu dokonale využil potenciál svého vozu a již do třetí zatáčky najížděl jako vedoucí muž celého startovního pole. Tuto pozici si pak pohlídal až do samotného závěru deseti kolového závodu a do tabulky průběžného hodnocení DIVIZE 3 si připsal dalších 10 bodů. Své včerejší umístění, tedy druhé místo, dnes zopakoval i druhý italský pilot Francesco Lopéz, který se na Podzimní ceně Masarykova okruhu představil s vozem Dallara F - 302 v barvách brněnského týmu Mičánek Motorsport - PZ Inntal.

Oba Italové předvedli brněnskému publiku velice pohledný souboj, na jehož konci je dělily necelé tři desetiny vteřiny. Jejich náskok na zbytek startovního pole v cíli představoval propastných 35 vteřin. Nutno však dodat, že oba Italové v Brně startovali s výrazně silnějšími motory, než které má k dispozici zbytek startovního pole. Zatímco Gloriosovu formuli Gloria pohání motocyklový agregát o objemu 1,4l, (v útrobách formulí českých Glorií je motor o objemu 1,0) v útrobách Dallary Francesca Lopéze pak hřímal více než dvouset koňový motor Opel z dílen společnosti Spiess Tuning.

Start z Pole Position dokázal přetavit v zisk bronzového stupínku Tomáš Kašpárek (AMK ECCE HOMO Šternberk / Gloria C8F), který se tak s letošní sezónou rozloučil druhým pódiem, což mu zajistilo vítězství v rodinném minisouboji s bratrem Janem (FormulaStar Klub v AČR / Gloria C8F). Ten dnes projel cílem na místě pátém, za velezkušeným jezdcem týmu ChabrMotorsport, Tomášem Chabrem (Tomis 99-04).

Šestý v cíli byl dnes klasifikován novopečený šampión letošní sezóny, Jan Skála (FormulaStar Klub v AČR / Gloria C8F), za kterým projel cílem jezdec týmu HKC Racing Aleš Kohout (Van Diemen RF 02). Kohoutovo sedmé místo pak znamená definitivní třetí příčku v hodnocení MMČR DIVIZE 3, o kterou jej v Brně mohli připravit již jen bratři Kašpárkové. "Dnešní závod jsem si velice užil. V první polovině bylo kolem mě celkem dost rušno, pak se to ale roztrhalo a já si tak mohl kontrolovat svou pozici až do konce," řekl o dnešním závodě Aleš Kohout.

Jako osmý byl v cíli klasifikován brněnský Tomáš Bugner (Mičánek Motorsport PZ Inntal / Formule BMW), který dojel před jezdcem týmu FormulaStar Lukášem Hanžlem. Mezi těmito dvěma jezdci však došlo v průběhu závodu ke kontaktu, za který bude Tomáš Bugner pravděpodobně penalizován 25ti vteřinami, což by v konečném důsledku znamenalo prohození pozic mezi těmito dvěma jezdci.

Na desátém místě celkově projel cílem vítěz kategorie Národní Formule 1400 Ondřej Loukota (Ing. František Loukota / Van Diemen 07), který tak posledním závodě sezóny zvítězil před Tomášem Chabrem juniorem (ChabrMotorsport Klub v AČR / Tomis 99-03). Tyto dva jezdce před dnešním závodem dělily v tabulce průběžného hodnocení pouhé dva body. V konečném účtování to znamená, že si dnes Ondřej Loukota připsal mimo dalších dvou bodů také svůj první titul republikového mistra v této tradiční kategorii.

Bronz v Národní Formuli bral Antonín Sus (SUS Antonín / Tomis 99-04), který dojel na celkovém třináctém místě za Pavlem Pokorným (AMK ECCE HOMO Šternberk / Formule BMW).
Čtrnácté místo v cíli zaznamenal Pavel Langer z týmu KRTZ IV v AČR (Autola 1/04 F), jehož cestu za dobrým výsledkem zastavil smyk v nájezdu na stadion hned v prvním kole.
Patnácté resp. šestnácté místo v cíli pak obsadili jezdci kategorie NF1400 Jakub Vonšák (Delta IV / Auto Schwarz Klub v AČR) a Michaela Lešinská (ASK Formule Havířov / Van Diemen). Tito dva také obsazuji třetí, resp. čtvrté místo v konečném hodnocení Národní Formule 1400.

Do dnešního závodu neodstartoval Silvestr Ulmann (ELUS 01K / ELSEV s.r.o.), jenž doplatil na nedobrovolný výlet mimo trať v dnešním ranním warm-upu.
Autory nejrychlejších časů se dnes stali Francesco Lopéz (1:59.924) a Ondřej Loukota (2:13.413).

Tomáš Kašpárek, AMK ECCE HOMO Šternberk, třetí místo: "Začátek závodu byl hodně náročný, vše se změnilo až se zahřátím pneumatik. Brno mám velice rád, daří se mi tady, ale na třetí místo jsem si dnes moc nevěřil a o to větší mám z dnešní bedny radost."

Ondřej Loukota, Ing. František Loukota, vítěz NF 1400: "Na startu jsem protočil kola a tak jsem hned od úvodu lehce ztrácel. V první zatáčce se pak přede mnou otočil Pavel Langer a já musel téměř zastavit a náskok Tomáše opět narostl. Pak jsem se dostal do toho správného tempa a začal stahovat. Když se pak Tomáš přetočil na výjezdu ze stadionu podařilo se mi se štěstím dostat na první místo a to pak udržet až do konce. Jsem moc rád, že se nám to konečně podařilo, protože v letošní sezóně nás provázelo hodně smůly a to ať už na Slovakiaringu nebo tady, kdy jsem v pátečním tréninku dvakrát přetočil auto. Velký dík patří tátovi a klukům, za to jak se celou dobu perfektně starali o auto. Bez jejich podpory bych to nikdy nedokázal."
Tomáš Chabr jun., ChabrMotorsport Klub v AČR, 2. místo v NF 1400:

"Dnes jsem doplatil na špatnou volbu pneumatik. Chtěli jsme jet na jistotu a tak jsme zvolili přechodné obutí, což se v závodě ukázalo jako ne zrovna ideální. Za druhé místo bych byl normálně asi rád, nicméně dnes mě to stálo, celkové první místo, takže z výsledku jsem trochu zklamán."

Antonín Sus, SUS Antonín, 3. místo v NF1400: "S dnešním výsledkem jsem spokojen, i když to bylo poměrně hodně utrápené. Jinak s celkovým pátým místem jsem relativně spokojen. Do sezóny jsem naskočil až v posledních šesti závodech, ze kterých jsem dokončil polovinu, takže víc snad ani nešlo."