Po smolné sobotě si Jan Charouz spravil v neděli v AutoGP ve Španělsku náladu bronzem

AutoGP - Jan Charouz vybojoval v neděli na okruhu Navarra třetí místo

Po smolném sobotní závodě si Jan Charouz v neděli spravil v nedělním závodě AutoGP ve Španělsku náladu. Po startu z deváté pozice se okamžitě prosmýkl na páté místo, následně předstihl další soupeře a až do cíle bojoval o druhou pozici. Nakonec bral body za třetí místo v cíli. Bodoval také Adrien Tambay, který skončil pátý.

Oficiální rezervní jezdec týmu Renault F1 startoval do nedělní jízdy z deváté pozice. Už v prvním kole překonal čtyři soupeře a usadil se na pátém místě, které držel dalších šest okruhů. V sedmém kole odstoupil jeden ze soupeřů jedoucích před Janem Charouzem a pilot týmu Charouz-Gravity Racing šel na čtvrtou příčku. O dvě kola později předstihl týmovou kolegyni Natachu Gachnang, byl třetí a v poslední fázi závodu svedl napínavou bitvu s Riccim o druhé místo. Tři kola před cílem šel Charouz na druhou pozici, ale v nájezdu do předposledního kola jej přibrzdila smůla. Na cílové rovince vypadla pražskému závodníkovi rychlost a Ricci se dostal před něj. I když se Jan maximálně snažil, aby soupeře v závěru překonal, nakonec projel pod šachovnicovou vlajkou jako třetí s odstupem pouhých sedmnácti tisícin sekundy od druhého Ricciho.

Adrien Tambay sobotní jízdu nedokončil, proto v neděli vyrážel až ze třinácté pozice. Francouz ale podal také výborný výkon, okamžitě po startu šel na osmou příčku a do konce závodu se dokázal posunout až na bodované páté místo. Natacha Gachnang byla klasifikována těsně za bodovanými pozicemi jako sedmá. Alexander Sims nedělní závod nedokončil.

Jan Charouz: „Nedělní závod se mi docela povedl. Vyšel mi už start, kdy jsem získal několik pozic a následně jsem v přímých soubojích překonal několik dalších soupeřů. Měl jsem i trochu štěstí, když na mě zaútočil za mnou jedoucí Alex Sims, který úplně nezvládl předjížděcí manévr. Uhnul jsem mu, takže trefil soupeře přede mnou. Na konci závodu jsem bojoval s Riccim o druhé místo. Dokázal jsem se dostat dokonce i před něj, ale v nájezdu do předposledního kola mi vypadla rychlost, na cílové rovince jsem měl neutrál a nemohl zařadit. Ricci toho využil a šel znovu přede mne. Až do konce jsem se snažil bojovat o druhou příčku, ale bohužel už nezbývalo dost času. I tak mám ale z výsledku radost.“

Alexander Sims: „Start závodu se mi povedl a získal jsem několik pozic. V sedmém kole jsem se pokusil vnitřkem předjet Jana, který se mě pokusil blokovat, ale já už byl na vnitřku. Snažil jsem se mu vyhnout, ale střetl jsem se s Filippi. Bylo to od něj nešťastné, protože já už pak nemohl dělat nic. Celkově to ale byl pozitivní víkend. Dostal jsem se do dobrého tempa a hodně jsme vylepšili nastavení auta. Teď jsme připraveni na to, abychom na Monze vybojovali nějaký skvělý výsledek.“

Adrien Tambay: „I když jsme byli rychlí, výsledky tomu neodpovídají. Z tohoto pohledu jsem zklamaný. Včerejší závod jsem nedokončil po kontaktu s týmovým kolegou, proto jsem dnes startoval hodně vzadu. Povedl se mi start a dařilo se i v dalším průběhu závodu. Celkově jsem ale od tohoto víkendu čekal víc.“

Natacha Gachnang: „Po startu z pole position jsem se maximálně snažila, abych se udržela vpředu. Stále se ale s tímto vozem hlavně učím. Celkově to byl dobrý víkend. Poznala jsem novou trať a získala další zkušenosti v AutoGP. Snad se mi bude dařit i příští víkend na Monze.“

Premiérovou sezonu AutoGP uzavřou poslední dva závody, které se jedou už příští víkend (2. a 3. října) v italské Monze.

DNF Julian Leal TRIDENT RACING - 17 kol

Nejrychlejší kolo: Edoardo Piscopo 1:27,838 (161,193 km/h)

Průběžné pořadí šampionátu jezdců: 1. Grosjean 42 bodů; 2. Piscopo 41; 3. Tappy 32; 4. Charouz 28; 5. Filippi 25; 5. Iaconelli 24; 7. Tambay 19; 8. Onidi 18; 9. Leal 17; 10. Reid 16; 11. Arabadzhiev, Ricci e Pantano 8; 14. Miguez e Zaugg 6; 16. Rosenzweig e Guerrieri 5; 18. Grubmuller, Coletti e Leo 2; 21. Gachnang 1.

Průběžné pořadí šampionátu týmů: 1. Dams 110 bodů; 2. Charouz-Gravity Racing 56; 3. SuperNova 31; 4. Trident 25; 5. Durango 24; 6. Euronova 23; 7. Lazarus 18; 8. RP Motorsport 14.