Posádka Audi DTM týmu BRT tentokrát bude hodně hvězdná a tým má nejvyšší ambice.

Posádka Audi DTM týmu  BRT tentokrát bude hodně hvězdná a tým má nejvyšší ambice.

BRT JEDE NA EPILOG S MEZINÁRODNÍ POSÁDKOU

Most, 20.10. 2010

Masarykův okruh u Brna končí letošní motoristickou sezónu tradičním šestihodinovým Epilogem a ani letos zde nebude chybět posádka Bohemia Racing Teamu. Tentokrát bude hodně hvězdná a tým má nejvyšší ambice.

BRT nasazuje jedno auto a během šesti hodin se na něm budou střídat Filip Sládečka, Jiří Janák, René Rast a Edoardo Mortara. Filip se již stal slovenským mistrem ve sprintových závodech a je zároveň držitelem titulu v absolutním hodnocení slovenského mistrovství. Jeho start s BRT při Epilogu původně v plánu nebyl. Na základě jeho letošních výsledků a odvedené práce byl nakonec za odměnu ke startu přizván.

Jiří Janák byl členem posádky BRT při Epilogu již v letech 2007 a 2008 a po loňském ročníku, který byl týmem stornován kvůli počasí, je jeho letošní start dalším pokračováním spolupráce s BRT. Pro dva posledně jmenované piloty z juniorského programu Volkswagen Motorsport je hostování u české stáje odměnou za jejich letošní závodní úspěchy. Čtyřiadvacetiletý Němec René Rast se letos stal absolutním vítězem Porsche Supercupu a je tak historicky nejmladším vítězem této série. Třiadvacetiletý Ital Edoardo Mortara letos pro změnu vyhrál prestižní formulovou Euroserii F3.

„Vše je výsledkem spolupráce sportovních oddělení v rámci koncernu VW. Oba piloti byli vyhodnoceni při minulém závodu DTM na Hockenheimu a při té příležitosti byl oznámen jejich start se speciálem DTM při Epilogu v Brně. Byla to pochopitelně pocta i pro BRT,“ oznámil manažer Petr Najman.
"Jde o skvělé piloty, pro které bude tento start dalším krokem v jejich přípravě na budoucí sezóny a prestižní angažmá. Takový René se vůbec netají tím, že účast v německém prestižním seriálu DTM je jeho závodnickým cílem. Už v osmnácti vyhrál VW Polo Cup, před dvěma lety Porsche Carrera Cup a letos získal třetí mistrovský titul. Edoardo pro změnu vystřídal Formuli Renault, GP2 i Euroserii F3 a v budoucnu by chtěl zamířit do GP2, DTM nebo Formule 1. O obou v příštích sezónách ještě hodně uslyšíme,“ dodal Najman.

Doplnil, že příprava auta v týmových dílnách byla tentokrát víc, než důkladná. Nešlo o obvyklou repasi, ale vpodstatě o stavbu zcela nového vozu. „Mnoho komponent bylo vyměněno za úplně nové a nejnamáhanější skupiny jsou teď v perfektní kondici. Jsme přesvědčeni, že technika je na nejnáročnější podnik sezóny připravena perfektně. Myslím, že i posádka je letos velmi silná a odvede špičkový výkon.

Páteční oficiální kvalifikace začnou na Masarykově okruhu odpoledne ve 14 hodin a 40 minut a budou po etapách pokračovat až do 20 hodin a 10 minut, aby si piloti zvykli také na jízdu za tmy. Samotný šestihodinový maratón odstartuje v sobotu odpoledne ve 14 hodin.