Poslední závod Porsche SSC na Hockenheimringu opět úspěšný pro Mičánek Motorsport

Poslední závod Porsche SSC na Hockenheimringu opět  úspěšný pro Mičánek Motorsport

Navzdory 30-vteřinové penalizaci T. Mičánek opět na stupních vítězů.

Poslední závod seriálu Porsche Super Sport Cup se uskutečnil v termínu 7.-.9. října 2011 již tradičně na závodní dráze Hockenheimring. Tým Mičánek Motorsport obsadil jako při předchozích víkendech všechny vypsané závody, tentokrát ale v pozměněné podobě. J Šmarda totiž při kondičním tréninku na kole havaroval a závodní víkend byl nucen strávit na lůžku. V závodech PZ-Trophy Cup ho nahradil nováček týmu Jonáš Hecht na voze Porsche Caymann.

Předpověď počasí neslibovala nic dobrého, ale nakonec se všechny tréninky i závody odjely na suchých pneumatikách a nedělní finále dokonce za krásného sluníčka.

Sobotní dopoledne proběhlo v rychlém sledu volných a kvalifikačních tréninků a prvním ostrým závodem dne byl Porsche Sport Cup, do kterého nastoupil Fakhraddin Mirzoev se svou GT3, plně odhodlaný zlepšit třetí místo ve třídě, dosažené v kvalifikaci. Bohužel to bylo tentokrát nad jeho síly a na tomto místě skončil i v závodě. Zajímavou podívanou sliboval sobotní závod Porsche Super Sport Cupu s T. Mičánkem na GT3 RSR, protože kromě dvou GT3 R týmu Hermes zajížděl v kvalifikaci vynikající časy i Wolfgang Hageleit na dalším GT3R. Na Tomáše tak zbyla na startu do závodu až čtvrtá pozice. Po dramatickém průběhu závodu při kterém docházelo k několikerým krásným výměnám na čelních místech, dojel do cíle první Konstantinov a v těsném sledu za ním Tomáš následovaný Hageleitem. K překvapení všech ale pořadí podle rozhodnutí jury bylo 1. Hageleit, 2. Häring a 3. Wiedeking. Důvodem totiž byla 30-vteřinová penalizace prvních dvou jezdců, kteří podle tvrzení sportovních komisařů v zápalu boje přehlédli žlutou vlajku a předjeli vůz ,který byl o kolo zpět. Výsledkem byl jejich posun na 19. a 20. místo, což neslibovalo nic dobrého pro nedělní závod, který se jede podle dosažených výsledků v sobotním závodě. Toto další sporné rozhodnutí ředitele závodu (už podruhé na slavném Hockenheimu) se nám nepodařilo zvrátit přesto, že na kameře, kterou máme ve voze, jsme tuto žlutou vlajku nebyli schopni najít.

Třetím sobotním závodem byl Pz-Trophy, kde nováček J.Hecht nemohl konkurovat ostříleným borcům, ale za svůj výsledek se rozhodně nemusí stydět.

Nedělní kolotoč závodů zahájil René Makeš na GT2, kterému havárie ve Spa ubrala notně na jistotě, takže skončil na 15.místě. Druhý závod PZ-Trophy se J.Hechtovi již vydařil podstatně lépe a dosažené 34.místo z 45 vozů je na nováčka rozhodně velmi dobré.

Drama rozehrané sobotní 30-vteřinovou penalizací slibovalo v závodě Porsche Super Sport Cup divokou honičku za co nejlepším výsledkem, což z desáté řady znamenalo předjíždět a předjíždět. Díky obrovskému nasazení Tomáš potřeboval pouhých 7 kol na to, aby pokořil 17 vozů, jedoucích před ním, včetně svého největšího soupeře D. Konstantinova. Bohužel vedoucí dvojice v průběhu Tomášova předjížděcího koncertu získala pohodlný náskok a přes jeho postupné snižování Tomáš dokončil závod na třetím místě se ztrátou 11 vteřin. 1. místo obsadil opět Hageleit, druhý byl Häring, oba na vozech GT3R. Útěchou mu bylo nejrychlejší kolo dne a vědomí, že postavit se na hlavní podium po startu z dvacáté příčky jen tak někdo nedokáže.

Druhý závod Porsche Sport Cupu rovněž vydařil, F.Mirzoev zabojoval a dosáhl kýženého druhého místa ve třídě, což bylo o tomto víkendu dosažitelné maximum. První byl zkušený Andrea Nieder. Absolutně zvítězil U.Dietrichsen před R.Hillem a Christianem Paavo.

Závěrečným závodem víkendu byl závod Posche Endurance do kterého nastoupila dvojice Pivoda/J.Mičánek až z devátého místa. Od počátku závodu ale Tomáš Pivoda podával výborné výsledky a postupně stoupal v pořadí nahoru. Protože se podařilo bez problémů vystřídat i vyměnit pneumatiky a k žádnému problému nedošlo ani při doplňování paliva a další povinné zastávce, navázal J.Mičánek výbornými časy a závod dokončil na vynikajícím pátém místě, což je výsledek překračující papírové předpoklady.

Celkově je poslední závodní víkend nutné hodnotit jako výborný, s vynikající atmosférou i výsledky a celý tým může být s dosaženými sportovními výkony více než spokojen.