Vyhledávání

Premiérová sezóna BMW 1 Challenge 2006 a její nej-

Sezóna 2006 – nej…
 
Premiérová sezóna BMW 1 Challenge 2006 byla samé překvapení, samý boj. Co vše se na českých tratích událo si připomeňme v následujícím žebříčku nej…
 
Jezdec roku
Nejvyšší počet poleposition, vítězství a nasbíraných bodů má na svém kontě letošní sezóny Jaroslav Honzík jr. Značkového poháru BMW 1 Challenge se zúčastnilo více či méně zkušených jezdců, ale Jaroslav Honzík jr. se nejrychleji adaptoval do závodního speciálu BMW 130i a podával vyrovnané výkony.
 
Tým roku
Celkem čtyři jezdci se zúčastnili některého z šesti závodních víkendů v barvách 02 Racing Teamu, který se stal tak týmem roku za nejvyšší přínos jezdců. Nejpravidelnějším jezdcem byl Michal Matějovský, který v celkovém pořadí získal šesté místo, když odjel o dva závody méně než vítězný Jaroslav Honzík jr. Při Podzimní ceně Brna nasadil tým Poláka Roberta Lukase, který se  rychle sžil s vozem a proháněl špičku BMW 1 Challenge.
 
Kiks roku
Největším kiksem roku byla hromadná havárie několik metrů po startu druhého závodu víkendového klání FIA GT v Brně. Viníkem byl Martin Matzke, který startoval ze třetí pozice, ale na stratu zaspal a zkřížil stopu ostatním jezdcům. Na nehodu doplatil také Slovinec Aleš Hace, který jel svůj první víkend v BMW 1 Challenge.
 
 
Osobnost roku
Když se na Podzimní ceně Brna objevila v zákulisí Chantal Poullain a v zápětí za volantem speciálu BMW 130i Challenge začalo se spekulovat o jejím návratu do okruhového světa. A přec se tak stalo. Závod A1GP byl svědkem návratu úspěšné závodnice Ford Fiesta Cupu, který dnes již neexistuje. BMW 1 Challenge je sice tvrdším oříškem, ale Chantal se i tak s nástrahy vozu a tratě úspěšně poprala.
 
Souboj roku
Nejvyrovnanějším momentem byl dojezd Jaroslava Honzíka jr., Lumíra Firly a Michala Matějovského,  když tyto jezdce v cíli dělili necelé tři desetiny sekundy. Souboj navíc ozdobila jízda Honzíka a Firly na „stadiónu“ brněnské trati, kdy celý úsek projeli bok po boku.
 
Závod roku
Nejvyrovnanějším závodem byla první jízda Podzimní ceny Brna, naopak nejprestižnějším závodem bylo zařazení do A1 Grand Prix a World Touring Car Championship v Brně.
 
PR
 
PS: Již tento pátek se konají prezentační a testovací jízdy vozu BMW 1 – 130i. Bohužel z důvodů technických a stavebních prací na autodromech Most a Brno, se tyto jízdy uskuteční na Autodromu Sosnová v České Lípě. Tato akce se uskuteční dne 19. ledna 2007 od 9 – 16 Hod. Zkušební a předváděcí jízdy budou umožněny i jezdcům bez licence za poplatek.
 

Fotogalerie

Le Mans 2006

foto Juraj Studeník

Další fotografie 1 2 3 4 5

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu