První závod Clio Cupu v Mostě pro Miroslava Horňáka, druhý pro Jana Kisiela

Horňák a Kisiel se podělili o mostecké vavříny
První závod v Mostě pro Miroslava Horňáka, druhý pro Jana Kisiela

První srpnovou neděli se na autodromu v Mostě odehrála další dvě dějství pohárového klání Renault Clio Cup Bohemia. První, deštěm poznamenaný závod vyhrál slovenský jezdec Miroslav Horňák před Andreasem Stuckim a Janem Kisielem. Druhý závod pak vyhrál talentovaný mladík z Polska Jan Kisiel, který na cílové čáře porazil oba aspiranty na celkové prvenství Miroslava Horňáka a Reto Wuesta.

Nepovedený Wuestův start v prvním závodě

Zápletka prvního nedělního závodu nabrala na obrátkách ještě dříve než zhasla červená světla a to když leader průběžného pořadí Reto Wuest (Wuest Motorsport) nedokázal nastartovat svůj vůz při startu do zaváděcího kola. Následovalo jeho odtlačení do pitlane a start z konce boxové uličky. To nahrálo do karet Wuestovu největšímu konkurentu Miroslavu Horňákovi (William Racing Team), který hned v prvním kole předjel Andrease Stuckiho (Stucki Motorsport) a Jana Kisiela (Sky Poland) a okamžitě začal stíhat v té době vedoucího Alfa Ahrense (Schlaug Motorsport). Tato stíhací jízda měla poměrně krátké trvání, neboť Ahrens ve třetím kole obdržel signalizaci o "drive-trough" penalizaci za předčasný start. K odpykání tohoto trestu zajel Ahrens na konci čtvrtého kola a Horňákovi se tak otevřela cesta za třetím triumfem letošní sezóny.

To se však vůbec nehodilo Reto Wuestovi, který od samotného startu topil seč mu síly stačily. Kolo za kolem předjížděl všechny soupeře a cíli posledního - čtrnácteho kola byl klasifikován na výborném čtvrtém místě, před Dino Calcumem (Schlaeppi Race-Tec) a Markusem Kernem (Schlaug Motorsport). Wuestova ztráta na vítězného Hoňáka představovala 13,8s. O Wuestově rychlosti svědčí také nejrychleji zajeté kolo v závodě, jehož hodnota byla 2:06.628.

Závod se vůbec nepovedl bratrské dvojici ze Štenberka - Janu a Tomáši Kašpárkovi (Ecce Homo Štenberk). Jan se od samotného úvodu potýkal se stále se zamlžujícím čelním sklem, Tomáš pak pro změnu obdržel penalizaci drive-trought za opakované míjení úvodní šikany.

"Dnes to byl další dramatický závod. Přál jsem si déšť od samotného začátku tohoto víkendu, protože zdejší trať znám velmi dobře a protože tato trať není žádnou neznámou ani pro zbytek mých soupeřů, tak déšť mohl být mou jedinou výhodou. To se nakonec potvrdilo a jsem mohl v klidu dotáhnout závod až do vítězného konce," řekl krátce po skončení závodu slovenský jezdec Miroslav Horňák.

Kisielův triumf a Horňákův návrat na výslunní
Druhý závod, který uzavíral celý program závodního víkendu Mistrovství FIA zóny Střední Evropy, již provázelo výrazně lepší počasí a k vidění tak bylo mnohem více soubojů a střetů, ve který zaskřípal nejeden plech. Asi nejvíce to jiskřilo mezi nejrychlejším triem Jan Kisiel, Reto Wuest a Miroslav Horňák. Tito tři jezdci na to hned od začátku pořádně šlapali a udávali tak tempo celému závodnímu poli. Nejvíce to jiskřilo v úvodních třech kolech, kdy se o druhé místo přetahoval Wuest s Horňákem, přičemž druhý jmenovaný byl nakonec tím úspěšnějším.
Závody Clio Cupu jsou vypsány na třicet minut a souboj těchto tří jezdců byl natolik vyrovnaný, že cílem posledního - šestnáctého okruhu projeli v rozmezí dvou vteřin.

Jako čtvrtý byl klasifikován další z aspirantů na zisk celkového prvenství Marc-Uwe von Niesewand (Schlaeppi Race-Tec), který na cílové pásce porazil svého týmového kolegu Dino Calcuma o necelé tři desetiny vteřiny. Šestý skončil Andreas Stucki a na místě sedmém byl klasifikován vítěz sobotní kvalifikace a autor nejrychlejšího kola Alf Ahrens. Ahrens zajel ve čtrnáctém kole čas 1:52.589, což byl čas o 0,008s lepší než hodnota jeho ranního pole position.

Na osmém místě byl klasifikován Tomáš Kašpárek a poslední dvě bodované pozice obsadili Milan Haering (Wuest Motorsport) a pohárový nováček Werner Kitzinger z týmu AMC Burgau.

Dnešní výsledky znamenají návrat Miroslava Horňáka na čelo tabulky průběžného hodnocení. Jeho náskok na druhého Reto Wuesta představuje rovných 10 bodů. Třetí místo drží stále Jan Kisiel, který na druhého Wuesta ztrácí pouhé tři body.

Jezdci Clio Cupu předvedli mosteckému publiku další dva vyrovnané závody, po kterých je čeká téměř šesti týdenní přestávka. Premiérovou sezónu Renault Clio Cupu Bohemia zakončí poslední dva závody, které budou odjety o víkendu 23.-25. září v rámci Podzimní ceny na brněnském Masarykově automotodromu.