Šesté místo pro Štefana Rosinu v Carrera cupu na okruhu Brands Hatch

Šestka pre Štefana Rosinu v Carrera cupe

Po neúspešnom minulo víkendovom predstavení v Porsche Mobil1 Supercupe sa slovenský jazdec Štefan Rosina v priebehu aktuálneho víkendu opäť zúčastnil v jeho sesterskom seriáli Porsche Carrera Cup Deutschland. Jeho vystúpenie na okruhu Brands Hatch sa skončilo šiestym miestom.

Púchovčan Štefan Rosina sa pretekov Porsche Carrera Cup Deutschland zúčastnil počas uplynulého víkendu južne od Londýna, na okruhu Brands Hatch. Tunajší okruh bol v jeho prvopočiatkoch používaný ako vojenské cvičisko, ale neskôr aj ako prírodné cvičisko pre cyklistov a bežcov. V roku 1928 sa tu konali ich prvé preteky. Neskôr, až do roku 1930 sa tu konalo aj niekoľko pretekov motocyklistov, avšak počas druhej svetovej vojny sa tento priestor ako vojenské cvičisko stal cieľom mnohých a častých bombardovaní. Po vojne, v roku 1947 vznikla spoločnosť, ktorá mala v pláne postaviť v tomto priestore pretekársky okruh. V roku 1953 sa tu podarilo odštartovať prvé preteky automobilov na okruhu dlhom 1,6 kilometra.

Dĺžku trate sa podarilo predĺžiť v rokoch 1953 a 1954 o ďalších približne 400 metrov. Po predĺžení trate na takmer štyri a pol kilometra sa tu na niekoľko rokov usídlila aj Grand Prix Veľkej Británie. Po mnohých snahách o zaradenie tejto trate aj do seriálu Formule 1 sa tieto nepodarilo naplniť a víťazom v tomto ťažení sa stala trať v Silverstone. Dnes sa tu preteká na trati o dĺžke 4,2 kilometra.

Pretekársky víkend pre Štofiho začal už v piatok štvrtým miestom v rámci voľného tréningu, v kvalifikácii to však už bolo o niečo horšie a tak sa Števo postavil na štartový rošt na deviatom mieste. Nedeľňajšie preteky sa konali na skrátenom okruhu, ktorého dĺžka pre Porsche Carrera Cup bola iba necelé dva kilometre. Na štart štyridsať kolových pretekov sa postavilo celkovo sedemnásť vozidiel. Štefan Rosina už na štarte ukázal že toto je jeho silná parketa a ihneď po štarte sa posunul na ôsme miesto. V priebehu pretekov sa podarilo Števovi zabojovať a rýchlou a presnou jazdou mu nakoniec patrila šiesta priečka, z ktorou bol Štofi viac menej spokojný :

„Samozrejme bol by som spokojnejší ak by som bol dojazdil na niektorej z vyšších priečok, ale ako som už v minulosti spomínal, vozidlá jazdiace v Porsche Carrera Cupe majú absolútne iné brzdy, ale aj podvozok a ak nie je možnosť testovať, tak jednoducho treba zopár pretekov na to aby si jazdec zvykol. Navyše, ak sa pozrieme na mená jazdcov, ktorí skončili predo mnou, som v podstate s výsledkom spokojný. Hlavne ma to trochu psychicky povzbudilo do posledných pretekov seriálu Porsche Mobil1 Supercup, ktoré sa budú konať v Monze.“