Španělská značka přepsala historii motoristického sportu: SEAT vítězem WTCC 2008 !

Španělská značka přepsala historii motoristického sportu
SEAT VÍTĚZEM ŠAMPIONÁTU WTCC

SEAT získal o uplynulém víkendu poprvé v historii celkové vítězství v šampionátu FIA World Touring Car Championship a současně první titul mistra světa pro vůz poháněný vznětovým motorem.

Vítězství, kterých dosáhly dva odlišné vozy SEAT - jeden poháněný zážehovým motorem a druhý poháněný vznětovým motorem - byla klíčová pro zisk titulů.

Triumf SEATu v poháru konstruktérů je mimořádným výsledkem i pro španělský motoristický sport, neboť trofeje jako jsou tyto, nikdy v historii španělská značka/tým nezískaly.

SEAT si matematicky v předstihu zajistil titul v poháru konstruktérů i v pořadí jezdců, protože pouze jezdci SEATu Yvan Muller a Gabriele Tarquini mají šanci bojovat v posledním závodě sezony 16. listopadu 2008 v Macau o titul.

Španělská značka, která se účastní šampionátu s týmem čítajícím pět oficiálních továrních jezdců - Jordi Gené (Španělsko), Tiago Monteiro (Portugalsko), Yvan Muller (Francie), Rickard Rydell (Švédsko) a Gabriele Tarquini (Italie) - spoléhala na vůz SEAT León TDI WTCC, nejlepší automobil šampionátu, který dosud dokázal vyhrát 11 závodů.

Předposlední kolo šampionátu se konalo v Japonsku. Rickard Rydell vyhrál první závod na okruhu v Okayamě za volantem Leónu TDI WTCC, ve druhém závodě uspěl Tom Coronel na benzinovém Leónu WTCC.

Závěrečné dějství fantastické sezony se uskuteční na městském okruhu v Macau 16. listopadu 2008.