Sport Car Challenge se letos již podruhé podívalo na německé autodromy a to na Hockenheim

SCC: Hockenheim ve znamení Gerda Beisela

Sport Car Challenge se letos již podruhé podívalo na německé autodromy, když se představilo na okruhu Hockenheim GP. Letošní druhé představení se konalo za krásného letního počasí a mezi nejrychlejší ,,jezdce,, opět patřila i Švýcarka Hungebühler. Ovšem tréninkový čas 1,39.738s zajel její největší soupeř Gerd Beisel z Německa na Normě Honda CN4.

Hned v prvním kole závodu nastartoval Beisel k obrovskému výkonu, když za ním s 2 sekundovým odstupem figuroval Peter Kormann a Švýcarka Hungebühler. Sabrina ovšem v dalším kole získala druhé místo pro sebe. Švýcarská mladice pak ještě zkoušela na Beisela dotírat, ale ten pěknými časy nikomu nedal šanci a zvítězil. I druhé místo, které Švýcarka získala, potěšilo. Souboj Beisel – Hungebühler okořenil tento závod nad očekávání.

Třetí pak skončilo Porsche GT3 Alberta Kirchdorfera, které zvítězilo v divizi 3 GT vozů. Tam nadějně jelo i Lamborghini Gallardo, ovšem zradila ho technika. Situace tak využili Bender s Dechentem na cupových Porsche 997. Na čtvrtém celkovém místě skončil Emanuell Pedrazza na PRC Honda, pátý Siegmar Pfeifer s totožným vozem a šesté místo si odvezl Jürgen Güllert s Radicalem SR8. Druhou divizi pak vyhrál Thorsten Rüffer na Normě Honda CN, který skončil celkově osmý. Do Top Ten se ještě vešli Münch a Schultis.

Druhá jízda znovu patřila do režie Gerda Beisela, který tak zvítězil letos již potřetí. Švýcarka Hungebühler měla smůlu, když ztratila kolo. Po závodě poznamenala, že měla smůlu, která však k závodění patří. Kormann vybojoval druhé místo a třetí skončil Güllert s Radicalem. Tvrdé souboje však předváděl i Pfeifer s Pedrazzou a Rüfferem z druhé divize. Rüffer uhájil své první místo ve druhé divizi a za ním skončil Schultis.

Celkově pátý skončil Ital Barisone na Lucchini BMW. Lamborghini Super Trofeo zvítězilo v divizi 3 pro GT vozy, když Geisser za jeho volantem uhájil prvenství před Dechentem a Foxem s Porsche 997 Cup.

Letosw můžeme prototypy očekávat i u nás v Mostě a Brně, tedy při Truck GP a na Podzimní ceně Brna. Po dvou víkendech SCC vede Gerd Beisel, druhý zatím figuruje Thorsten Rüffer atřetí místo okupuje Sabrina Hungebühler.